Несподівані результати: тіла космічних туристів зазнають змін, подібних до астронавтів

Космічні подорожі

Нещодавні дослідження показали, що космічні туристи відчувають аналогічні зміни в організмі, як і астронавти, що місяцями перебувають на орбіті. Проте, для більшості мандрівників ці зміни зникають протягом кількох місяців після повернення на Землю.

За даними STUDway із посиланням на «OBOZ.UA», отримані дані дають чіткіше уявлення про те, як люди, які не пройшли багаторічну підготовку астронавтів, адаптуються до умов невагомості та космічного випромінювання. Вчені вже давно досліджують вплив космічних подорожей на астронавтів, включаючи тих, хто проводить роки на міжнародній космічній станції (МКС). Проте, вплив на організм космічних туристів досліджувався значно менше. З 2001 року, коли відбувся перший візит туристів на МКС, можливості для приватних космічних подорожей значно розширилися.

«Триденний політ Inspiration4 у 2021 дав нам можливість дослідити, як швидко організм реагує та пристосовується до космічних умов»,

– говорить Сьюзан Бейлі – експерт з радіації з Університету штату Колорадо, яка брала участь у дослідженні.

У 4-х пасажирів корабля SpaceX Inspiration4 були взяті зразки слини, крові, шкіри та інших біологічних матеріалів. Аналіз цих зразків показав значні зміни на клітинному рівні та в роботі імунної системи. Проте, більшість з цих змін зникали протягом кількох місяців після повернення на Землю, що свідчить про відсутність значних ризиків для здоров’я при короткострокових космічних польотах.

«Це перше дослідження, де ми провели клітинний аналіз екіпажу перед і після польоту в космос»,

– пояснює дослідник та співавтор Кріс Мейсон з Weill Cornell Medicine.

Результати цього дослідження доповнюють базу даних про вплив космічних подорожей на шкіру, нирки та імуннітет.

«Ці дані допоможуть науковцям віднайти способи мінімізувати негативні наслідки космічних подорожей»,

– зазначає Афшин Бехешті, дослідник з Blue Marble Space Institute, який також брав участь у роботі.

За його словами, дослідження показало, що загалом політ у космос викликає стрес для організму. Проте, протягом кількох місяців 95% цих змін зникають та стан організму повертається до норми.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про подорожі до Місяця без навчання в NASA.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *