Неочікувана краса: NASA зняла полярне сяйво у нетипових кольорах

Нещодавно NASA зробило унікальне супутникове зображення полярного сяйва в інфрачервоному світлі. Використовуючи прилад VIIRS, супутник фіксує випромінювання полярного сяйва через атмосферу Землі. Це феномен виникає через геомагнітні бурі на Сонці, які збурюють магнітосферу Землі. Під час зіткнення з магнітосферою, заряджені частинки потрапляють у пастку магнітного поля, викликаючи випромінювання світла під час взаємодії з атмосферою.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «24 канал», зображення відображає видиме світло, що вибухає після стикання частинок із магнітосферою та атмосферою. Хоча зазвичай полярне сяйво має зелені відтінки, воно також може набувати різних кольорів, таких як червоний, синій, фіолетовий, рожевий та білий. Це небесне явище спостерігається найчастіше на північному та південному полюсах Землі та відоме, як північне та південне сяйво відповідно.

Полярне сяйво над Канадою. Фото – NASA/Lauren Dauphin and Wanmei Liang; NOAA.

За даними вчених, цього року очікується збільшення сонячної активності, що призведе до більш частого спостереження полярного сяйва. Наразі Сонце перебуває у своєму 25-му сонячному циклу, який триває орієнтовно 11 років та досягне свого піку з січня по жовтень 2024 року. Воно може стати доступним для спостереження не лише в областях навколо полюсів, але навіть на території України, як це вже було в минулому році.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що у верхів’ях Амазонки знайшли «долину загублених міст»: археологи називають це сенсацією.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *