На роботі можуть бути важкі дні: настирні клієнти, вибагливі начальники, завал з документацією. Це нормально, якщо це трапляється випадково. Але якщо ви щодня маєте справу з серйозним стресом і вам навіть не хочеться йти на роботу, ситуація стає токсичною. Таке становище не лише фізично виснажує, а й негативно впливає на ваше психічне здоров’я. Постійний стрес призводить до тривоги, депресії та інших психічних проблем. Що ж робить ситуацію критичною та коли варто подумати про зміну роботи?
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «zhenskiy.kyiv.ua», зверніть увагу на такі фактори:
1. Ігнорування вашої думки або її знецінення
В нездоровому робочому середовищі думка лише окремих осіб вважається важливою, інші думки можуть ігноруватися. Незалежно від причин, вам не слід відчувати постійний дискомфорт.
2. Відсутність відповідальності у керівників
Якщо керівники не контролюються і не приймають ваші ідеї до уваги, це може стати проблемою. Вони можуть робити все, що завгодно, і вам немає куди звертатися за допомогою.
3. Незрозуміла політика та очікування
В будь-якому колективі має бути чітка структура та розподіл обов’язків. Інакше ви змушені виконувати роботу як за себе, так і за інших.
4. Висока плинність кадрів
В середовищі з високим рівнем токсичності спостерігається часта зміна персоналу. Люди йдуть, оскільки вони не відчувають себе цінними або не можуть розвиватися в таких умовах.
5. Залякування або знущання
Критика без конструктивного зворотного зв’язку або шкідливе ставлення можуть створювати токсичне середовище, що шкодить вашому самопочуттю та професійному розвитку.
6. Секретність та недостатність інформації
Недостатня прозорість у прийнятті рішень може ускладнити виконання вашої роботи та вплинути на ваше самопочуття.
Якщо ви відчуваєте, що ваше робоче середовище стає токсичним через ці фактори, можливо, настав час подумати про зміну місця роботи.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як коворкінг став головним трендом у світі праці та бізнесу.