Робот-хірург spaceMIRA, який був відправлений на Міжнародну космічну станцію 30 січня, успішно виконав свою першу «операцію», розрізавши гумові стрічки. Керування роботом відбувалось дистанційно з американського штату Небраска. Це інноваційне досягнення відкриває можливості для хірургічних втручань під час довготривалих космічних польотів та розв’язує проблему доступу до меддопомоги астронавтів. Робот spaceMIRA важить менше 1 кг і за розміром нагадує мікрохвильовку.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «CNN», головний технічний директор Virtual Incision (розробник spaceMIRA) Шейн Фаррітор пояснив, що робот має 2 «руки», аналогічні людським. Ліва рука тримає, а права ріже, що дозволяє хірургу на Землі виконувати різноманітні операції, використовуючи робота для інвазивних втручань. У експерименті брали участь 6 хірургів, які дистанційно керували машиною під час «операції» з гумовими стрічками.
Незважаючи на те, що spaceMIRA успішно впорався із задачею, виникли проблеми, зокрема часова затримка у відправленні команд (приблизно 0,85 с). Це може бути важливим в хірургічних втручаннях, де час має велике значення. Однак науковці вважають експеримент успішним і вважають, що це важливий крок для майбутнього медицини в космосі.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, що хірургічний робот Da Vinci вбив жінку: чому це сталося і хто відповідає.