Пластикові пакети – смертельна загроза для природи та нашого організму: щороку 11 мільйонів тонн пластику потрапляють у Світовий океан

Пластикові пакети

Щорічно зростає важливість відмови від використання пластику: це пов’язано з забруднення навколишнього середовища та загроз для здоров’я. The Guardian опублікував дослідження, яке розкриває шокуючі факти про термін служби пластикових пакетів та їх вплив на Світовий океан. 

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Ранок ICTV», з кожним придбаним поліетиленовим пакетом ми завдаємо шкоди самим собі – ці «довгожителі» розкладаються понад 400 років. Кожного року 11 млн. тонн пластику потрапляє у Світовий океан. Крім забруднення, пакети ще й сприяють глобальному потеплінню, адже при їх виробництві використовується нафта та газ. Вони також стають загрозою для тварин, оскільки ті плутають пакети із їжею і через це гинуть. В рік через пакети гине близько мільйона морських птахів та 100 тис. інших тварин.

Пакети шкідливі не лише для довкілля, а й для людського здоров’я через використання шкідливих речовин у їх виробництві. Ці пакети розпадаються на мікроскопічні частки, які потім забруднюють ґрунти, воду та продукти харчування, впливаючи на здоров’я. За дослідженням The University of Newcastle Australia, людина споживає приблизно 5 г пластику на тиждень, що еквівалентно розміру кредитної картки.

Крім того, відмова від поліетиленових пакетів – це економія грошей. Замість того, щоб кожного разу переплачувати за пакети, можна один раз придбати еко-сумку. Існують й інші стильні альтернативи, такі як авоськи чи шопери, що додадуть вашому образу стильності.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, про Велику тихоокеанську сміттєву пляму: масштаби жахливої катастрофи, про яку мало хто знає.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *