Чи потрібно робити ремінералізацію зубної емалі?

Ремотерапія, або ремінералізація — це процедура, під час якої на емаль зубів наносять спеціальні склади, насичені мікроелементами, необхідними для відновлення мінерального обміну в тканинах зуба.

У тканинах емалі постійно відбуваються процеси демінералізації та ремінералізації, тобто вимивання і відновлення мінеральних речовин. У разі порушення харчування і переважання кислої флори в ротовій порожнині рівновага може порушитися в бік втрати мінералів. У цьому разі на емалі зубів з’являються витончені ділянки, що зі свого боку може обернутися її руйнуванням.

Коли потрібна ремінералізація зубів

Сучасні стоматологічні послуги досить різноманітні, але ремінералізація зубів не належить до числа найбільш популярних. Проте користь від її проведення не викликає сумнівів. Ця короткострокова необтяжлива процедура дозволяє зберегти здоров’я і привабливу посмішку, а також знижує витрати на лікування карієсу. Показання до проведення процедури:

  • поява плям або світлих ділянок на зубах;
  • наявність тріщин і подряпин;
  • підвищена чутливість до холодного або гарячого;
  • підвищена швидкість утворення зубного каменю.

Консультація стоматолога також знадобиться, якщо в вашому раціоні мало молочних продуктів. Лікар не тільки обстежить стан емалі, а й надасть дієві рекомендації щодо коригування способу харчування та догляду за зубами. 

Якщо ви розумієте, що профілактика вам вже не допоможе, дізнайтеся про сучасні способи відновлення зубного ряду на сторінці solovei-dental-clinic.com.ua. Протипоказана процедура ремінералізації лише людям, які страждають від порушень роботи щитоподібної залози: аутоімунного тиреоїдиту та гіпотиреозу. 

Ремінералізація зубної емалі в домашніх умовах

Ніякі самостійно проведені процедури не можуть стати достойною альтернативою професійній допомозі. Проте у домашніх умовах для профілактики демінералізації зубів можна виключити з раціону рафіновані вуглеводи, урізноманітнити раціон, доповнивши овочами та продуктами, що містять кальцій, йод, калій та цинк. Лікарі рекомендують також ретельно підтримувати гігієну порожнини рота, вибирати зубну пасту з фтором і використовувати зубні нитки після їжі.

Ремінералізація зубної емалі в клініці

У більшості випадків процедуру ремінералізації проводять разом із професійною гігієною ротової порожнини. Після зняття зубного каменю і полірування зубів, наноситься мінералізуючий склад. Але пройти процедуру ремінералізації можна й окремо від чищення, проте в такому разі її ефективність може знизитися через те, що іони мінералів не зможуть повністю проникнути в тканини зуба через відкладення, що покривають його. Вартість стоматологічних послуг залежить від конкретної ситуації.

Для збереження результату стоматологи рекомендують перші 2-3 години після ремотерапії утриматися від вживання їжі та рідини. Наступні кілька днів обмежити в раціоні продукти, що містять фарбувальні речовини: буряк, вино, шоколад, каву. 

Частота проведення процедури

З метою профілактики витончення зубної емалі рекомендується проводити процедуру ремотерапії раз на рік. Пацієнти, які регулярно її проходять, відзначають зниження швидкості розвитку карієсу і суттєве зменшення чутливості зубної емалі. 

Для мінералізації використовують препарати у складі з іоном, фтором, оловом та іншими компонентами, які впливають на процес мінералізації. Склад стоматолог підбирає у випадку конкретного пацієнта залежно від стану зубної емалі. 

Визначити необхідність проведення ремінералізації допоможе консультація у стоматолога. Повна діагностика та систематичне обстеження допоможуть на довгі роки зберегти зуби здоровими, а посмішку — сяючою.

Вірний навігатор Studway, який об'єднує нашу команду та визначає шлях для створення інноваційного та впливового контенту для наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *