Чому пілотовані місії до Марса смертельні: вчені розкривають правду

Подорож на Марс

Британські вчені визначили причину, через яку пілотовані місії до Марса поки що неможливі. За їхніми даними, космічна радіація завдає непоправної шкоди внутрішнім органам екіпажу космічних кораблів.

За даними STUDway із посиланням на «Сikavosti», відомо, що ще з 1970-х років польоти в космос викликають численні проблеми зі здоров’ям, такі як втрата кісткової маси, ослаблення зору та серця, а також утворення у нирках каменів. Головною причиною цих ускладнень є космічна радіація, зокрема сонячний вітер і галактичне випромінювання. На Землі нас захищає магнітосфера. Команда вчених провела серію експериментів, щоб зрозуміти, що відбувається з людським організмом під час тривалого перебування поза земним магнітним полем.

Результати продемонстрували, що нирки у людей та тварин змінюються під впливом космічних умов. Зокрема, певні ниркові канальці, відповідальні за баланс кальцію та солі, стискаються після перебування протягом місяця в космосі. Дослідники припускають, що причиною цих змін є мікрогравітація, а не галактичне випромінювання. Однак потрібні подальші вивчення, щоб з’ясувати, чи може взаємодія мікрогравітації та радіації посилити ці зміни.

Раніше вважалося, що камені утворюються у нирках під час космічних польотів через втрату кісткової маси в умовах мікрогравітації, а це призводить до накопичення кальцію в сечі. Нові дослідження показали, що спосіб перероблення солей нирками змінюється у космосі й це, ймовірно, є основним фактором утворення каменів у нирках. Також було з’ясовано, що під час 3-річного польоту до Марсу нирки людини зазнають незворотних ушкоджень та відмовлять протягом 2, 5 років. Автори дослідження наголошують, що перед плануванням місій на Марс необхідно розробити нові методи захисту нирок за допомогою технічних або фармакологічних засобів.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як можна подорожувати до Місяця без навчання в NASA.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *