Загадкове озеро у формі серця: фотошоп чи реальність

Озеро Спіріт

Одразу зазначимо, що озеро у формі серця, яке ми часто бачимо на фото у Facebook, це не винахід фотошопу, а реальне озеро Спіріт, відоме також як озеро Духів у США. Вчені підтверджують його унікальну форму, подаючи фото з супутників, як доказ.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «IFLScience», але історія цього озера не менш цікава, ніж його форма. Раніше воно не було повністю серцеподібним, а нагадувало верхню половину серця. Все змінилося через трагічне виверження гори Сент-Хеленс 18 травня 1980 року. Це виверження призвело до різкого підняття дна озера на 60 метрів і вода витекла, утворюючи більш широке але менше водоймище, яке ми бачимо сьогодні у формі серця.

Озеро Спіріт
Озеро Спіріт у 1979 році перед виверженням. Фото – iflscience.com.

Озеро Спіріт стало не лише місцем пригод для туристів, рибалки та плавання, але і свідком трагедії, яка сталася понад 45 років тому. Його поверхня прикрашена плаваючими колодами, які вивернуло корінням виверження, нагадуючи про минуле. Хоча риболовля і купання заборонені, дослідники використовують озеро Спіріт для вивчення відновлення ландшафтів після вивержень вулканів. Це місце є натуральною лабораторією, а його непорушена поверхня з колодами стає об’єктом дослідження для вчених.

«Сьогодні це місце становить особливий інтерес для вчених, оскільки майже не змінилося з моменту виверження вулкана»,

– говорить інженер-еколог Джим Гавел, який вивчає озеро.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *