Як опанувати себе в кризовій ситуації: прості практики

Як заспокоїтись - практика

Часто в момент небезпеки страх бере гору над нами, затьмарюючи розум і тіло. Проте, усвідомленість та прості тілесні практики допоможуть швидко опанувати себе і прийняти правильне рішення.

Як повідомляє STUDway із посиланням на «vikna.tv», вміння взяти себе в руки в критичній ситуації може врятувати життя. Однак, коли страх паралізує розум і тіло, діяти розсудливо й швидко стає складно. Ви можете відчувати сонливість, тривогу, збудження або просто заціпеніння. На щастя, існують методи, які допоможуть привести себе до тями. Регулярно виконуючи ці прості вправи, ви навчитеся краще контролювати себе та розуміти свої емоції.

Техніка виконання

Ця практика займає менше 15 хв. В екстреній ситуації краще витратити цей час на заспокоєння, щоб не прийняти хибне або поспішне рішення під впливом страху.

1. Заплющіть очі і залишайте їх закритими протягом всієї практики.

2. Станьте на ноги, розслабте руки від кистей до плечей і похитуйте тілом вперед-назад, вправо-вліво, як маятник.

3. Зверніть увагу на дихання: воно має бути глибоким і спокійним. Перші кілька хвилин можете допомагати собі налаштувати його, повторюючи «вдих – видих».

4. Похитайте тілом круговими рухами, використовуючи стопи як опору. Уявіть себе лялькою-неваляшкою, зміщуючи центр ваги.

5. Дихання залишається спокійним і рівним, а тіло – розслабленим. Змініть напрямок кругових рухів, створюючи ефект маятника. Відчуйте, як ваші стопи втискаються в підлогу, розхитуючи тіло по колу, а страх зникає.

6. Повторіть цей етап 3-5 разів. Якщо вам подобається, можете затриматися на ньому довше.

Основна частина

– Відчуйте свої ноги. Вони пружні й сильні, але коліна м’які, як пружинки. Похитайтеся на них з боку в бік.

– Коли ви знизили рівень загальної тілесної напруги та врівноважили себе, час додати трохи усвідомленості й повернути мозок до реальності. Згадайте, як виглядає місце, де ви зараз перебуваєте, до найдрібніших деталей. Скільки там вікон, дверей, якого кольору стіни, яка підлога та стеля, чи є елементи декору тощо.

– Подумки зобразіть ваш простір. Уявіть, що ваша уява – це пензлик. Після цього кілька разів повторіть афірмацію, щиро вірячи в неї: «Я в повній безпеці. Мені нічого не загрожує. Я проживаю відчуття захищеності й вдячності за життя в моєму тілі».

– Підніміть руки до голови й розведіть пальці в сторони. Подушечками пальців легенько простукайте всю поверхню голови та лоба.

– Намагайтеся бути в моменті, нічого не аналізуючи. Якщо вам важко це зробити, сконцентруйтесь на тому, що ви відчуваєте зараз, або переведіть увагу на дихання.

– Поступово спускайтеся до шиї. Повторіть постукування, нахиляючи голову прямо, вліво та вправо. Це допоможе оживити голову, покращити кровообіг і поступово звільнити тіло від заціпеніння.

– Перейдіть до плечей. Долонею почніть легенько плескати себе, рухаючись від шиї до плечей і грудної клітини. Робіть перехресні рухи руками і не забудьте поплескати і їх.

– Максимально розслабтеся. Помасажуйте живіт, погладьте частину спини, де розташовані нирки, і плавно спускайтеся до стегон.

– У цій частині теж варто поплескати себе долонями. Захопіть сідниці, внутрішню та зовнішню частину стегон. Уявіть, що вибиваєте з себе пил.

– Завершіть практику знову стопами. Підійміть пальці ніг догори і простукайте.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як побороти імпульсивні покупки: психологічні прийоми.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *