Ваші відбитки пальців – не такі унікальні, як ви вважали: деталі дослідження

Відкриття унікальності відбитків пальців у людей стало справжньою революцією у криміналістиці, але нове дослідження Колумбійського університету в Нью-Йорку кидає тінь сумніву на цей принцип. За допомогою штучного інтелекту, науковці перевірили теорію про неповторність відбитків для кожної людини. Результати виявилися революційними, показавши, що відбитки пальців однієї людини можуть бути майже ідентичними.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Science Alert», вчені використовували нейромережу для розгляду пар відбитків, деякі з яких належали одній людині, а інші – різним. Машині було покладено завдання визначити схожість візерунків на різних пальцях однієї людини. З великою ймовірністю виявилося, що такі відбитки можуть бути максимально схожими між собою. Однак відзначається, що відбитки різних людей залишаються фундаментально різними.

Експеримент використовував базу даних з 60 000 відбитків пальців, де нейромережа вивчала зображення, а не просто шаблони. Результати дозволяють стверджувати, що в певних умовах відбитки пальців однієї людини можуть мати дуже схожими. Це відкриття поки не може бути використане на практиці, але дослідники впевнені, що подальше навчання нейромережі призведе до точного визначення приналежності відбитків різних пальців однієї людини.

Такий підхід може значно покращити точність дактилоскопії та використовуватися у різних сферах, включаючи перегляди судових вироків та скасування несправедливих звинувачень. Можливе також використання відбитка будь-якого пальця для розблокування сучасних мобільних телефонів, оснащених сканерами відбитків пальців, після подальшого розвитку та удосконалення систем штучного інтелекту.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що тривалість життя під загрозою через зміну клімату: вчені попереджають про небезпеку.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *