ТОП-10 найбільш забруднених українських міст

Найбільш забруднені міста України

Україна стикається із серйозними проблемами у забрудненні атмосферного повітря, що стало причиною поширення антирейтингу міст з високим рівнем забруднення. За даними громадської організації Save Dnipro, у 2023 році лідерами цього непрестижного списку стали Дніпро та Кам’янське. Саме промислове забруднення є головною причиною цієї небезпеки. Індекс забруднення атмосфери в цих містах сягнув 12, 4 та 11, 9 відповідно.

За даними STUDway із посиланням на «Екополітика», зазначено, що у 2023 році загалом в Україні було виявлено високий рівень забруднення атмосферного повітря у 13 містах за індексом забруднення атмосфери. Хоча транспорт та воєнні дії також впливають на стан довкілля, основні винні – це немодернізовані промислові підприємства. Save Dnipro закликає до негайних дій у реформуванні промислового сектора, оскільки затягування з цією проблемою призводить до серйозних наслідків для здоров’я мешканців. Наголошується на необхідності прийняття ефективних заходів щодо зменшення викидів забруднюючих речовин у повітря.

Найбільш забруднені міста України
Найбільш забруднені міста України. Фото – ecopolitic.com.ua.

Нарешті, варто зазначити, що на законодавчому рівні вже розглядаються ініціативи щодо забезпечення безпеки та здоров’я громадян у довкіллі, що свідчить про важливість цього питання для країни.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про наслідки глобального потепління стають очевидними.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *