Таємниці «золотої» крові Rh null, яку має лише 50 людей на планеті: чому це така рідкість

У світі лише 50 осіб можуть пишатися володінням надзвичайно рідкісною групою крові, що робить їх справжніми унікумами. Надзвичайність полягає у тому, що вони мають нульовий резус-фактор, відомий як Rh null. За останні п’ять десятиліть вдалося виявити цю «золоту» кров лише у 43-х людей у світі, адже в її складі зовсім немає резус-антигенів.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Новини. Live», ця група крові виявилася універсальною для переливання іншим особам з рідкими групами, однак знаходження сумісного донора виявляється надзвичайно складним завданням. Зокрема, у разі проблем зі здоров’ям у особи з Rh null, можливість знайти відповідного донора стає майже нереальною. Тому медики пропонують таким пацієнтам використовувати власну кров, яку вони завчасно здають, перед тим як піддаватися оперативному втручанню.

Особи із рідкою групою крові, зокрема жінки під час вагітності, повинні бути особливо обережними через можливий ризик резус-конфлікту. Якщо дитина успадкує резус-позитивну групу крові від батька, це може призвести до різноманітних ускладнень. Також існує ризик аутоімунної реакції, де імунітет може атакувати неправильно сформовані еритроцити, спричиняючи серцеві недуги, анемію і навіть рак.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *