Шлюб – це законодавчо схвалений акт, в укладанні якого передбачено дотримання конкретних норм, серед яких ключове значення має шлюбний вік. Український Сімейний кодекс, згідно зі ст. 22, визначає, що громадянам можна укладати шлюб лише з 18 років. Згідно з цією умовою, особи, які мають намір зареєструвати шлюб, повинні досягти відповідного віку на момент реєстрації.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», варто зауважити, що існують винятки для певних неповнолітніх осіб. Згідно зі ст. 23 Сімейного кодексу, 16-річна особа може отримати право на шлюб через суд, якщо це відповідає її інтересам. Суд повинен інформувати батьків або опікунів особи, яка подала заяву, про її намір увійти в шлюб, незважаючи на те, що піклувальники не можуть заборонити цю ініціативу. Негативне ставлення піклувальників не може бути причиною для відмови. Існують різні підстави для одруження до досягнення 18 років, такі як вагітність, створення фактичної сім’ї або народження дитини.
Якщо 2 громадянина, які мають намір одружитися, є неповнолітніми, то кожна з них повинна подати свою власну заяву до суду. Суд може надати право на шлюб неповнолітній особі з певною особою і це буде вказано в судовому рішенні. Іншими словами, одержавши право на шлюб з однією особою, неможливо укладати шлюб з іншою. В такому випадку необхідно подати нову заяву до суду. Також важливо зауважити, що тепер заяву на одруження можна подати через додаток Дія.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про революційне «розлучення для сну»: чому це може зробити ваші стосунки кращими.