Вчені розробили «саморозчинний пластик», який, на їхню думку, може допомогти боротися з забрудненням навколишнього середовища.
За даними STUDway із посиланням на «ВВС», науковці розробили новий матеріал, який може допомогти у боротьбі з екологічним забрудненням. Цей «саморозчинний пластик» має потенціал змінити погляд на проблему викидів відходів. Поліуретан, що став виробничою основою для безлічі товарів, від чохлів для телефонів до спортивного взуття, часто завершує свій шлях на сміттєвому звалищі.
Однак вчені прийшли до вражаючого висновку, використовуючи спори бактерій, що руйнують пластик. Результат – новий матеріал, який може розпадатися на складові. Цей винахід не тільки перспективно розв’язує проблему викидів, але й збільшує міцність самого пластику.
«Наш процес робить матеріали більш міцними, продовжуючи їх життєвий цикл»,
– заявив Джон Покорськи, один із вчених, що працювали над проєктом.
Хоча вчені побачили потенціал у своєму відкритті, але реалізація його на практиці вимагатиме часу та додаткових досліджень. Вже через кілька років результати лабораторних експериментів можуть знайти своє застосування. Тим не менш, деякі експерти підкреслюють, що навіть із таким проривом у технологіях не можна збільшувати виробництво пластику. Вони закликають до глобальних домовленостей зі скорочення використання пластмас, а не до сподівання на нові винаходи.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як війна впливає на екологію в Україні.