Раритети, які принесуть вам статки: що варто колекціонувати вже зараз

Що колекціонувати

Багато людей обожнюють збирати різноманітні речі: від листівок до павуків. Ретро-автомобілі, предмети мистецтва, марки, вінілові платівки, раритетні сорти віскі та вина – всі ці унікальні предмети можуть ставати дедалі ціннішими з часом. Для одних колекціонування – це захопливе хобі, а для інших – сенс життя та прибутковий бізнес.

Як повідомляє STUDway з посиланням на «Хочу!!!», хоча мода на колекціонування також змінюється, справжні колекціонери залишаються вірними своєму захопленню. Деякі предмети для колекціонування можуть стати чудовою інвестицією на майбутнє.

Колекційні та інвестиційні монети

Золоті та срібні монети часто купують на подарунок, але інвестиційні та пам’ятні монети також стають об’єктом перепродажу з метою отримання прибутку. НБУ випустив 49 видів золотих та близько 300 срібних монет, які користуються популярністю як серед українців, так і серед іноземних інвесторів з Німеччини, США, Гонконгу та Польщі. Колекційні та інвестиційні монети можна продати на спеціалізованих аукціонах. Їхня вартість залежить не лише від ціни металу, але й від кількості випущених екземплярів, року випуску та тематики.

Поштові марки

Щороку кількість філателістів зростає у всьому світі. Понад 60% китайських мільйонерів вкладають гроші в рідкісні марки. Вартість марок зростає через обмежену кількість випущених екземплярів. Ціна на марки залежить від тиражу, року випуску, історії, особистості попереднього власника та цілісності екземпляра. Колекціонування марок – це довгострокова інвестиція, яка не залежить від економічних показників.

Вінілові платівки

В Україні платівки купують передусім меломани. Найбільше цінуються видання, які вже не перевидаються, зокрема японські видання. Передбачити майбутній попит на певну пластинку неможливо, тому варто купувати музику, яка вам подобається. Продати платівки можна в інтернеті, на щомісячному ярмарку Kyiv Vinil Musik Fair та на щорічному фестивалі у Львові Leopolis Jazz Fest.

Картини перспективних художників-початківців

Якщо ви не є експертом у мистецтві, вам знадобиться допомога фахівця. Інвестиції в картини – це довгострокове вкладення, адже ціна на твори мистецтва починає зростати через 10-15 років.

Вино

В Україні інвестування у вино поки не дуже популярне, проте у світі інвестиційна привабливість вина зростає. Пляшка колекційного вина може подвоїти свою вартість за 5-7 років. Інвестиції в молоде вино на стадії бочки можуть бути вигідними. Закордонні компанії-негоціанти часто беруть на себе складання колекції елітних вин та їхнє зберігання.

Інвестиції у колекційні предмети можуть стати перспективним бізнесом, але потребують часу, знань та досвіду.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про загрозу безробіття: чи стане штучний інтелект новим викликом для людства.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *