Активність людини призводить до знищення не лише окремих видів тварин, але й великих структур, таких як роди і сімейства, що збільшує небезпеку для екосистем. Вчені з Стенфордського університету та Національного автономного університету Мексики досліджували вплив людської діяльності на більш високому рівні класифікації, ніж окремі види.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «pnas.org», використовуючи дані з баз даних Міжнародного союзу охорони природи і Birdlife International, дослідники проаналізували вимирання 73 родів наземних хребетних тварин, що налічує 34 600 видів. Виявлено, що вимирання родів за останні 500 років відбулося в 35 разів швидше, ніж у попередні мільйони років. Це означає, що природі знадобилося б не 500, а 18 000 років для зникнення цих родів в умовах без людського впливу.
Коли один вид вимирає, інші з роду можуть заміщати його місце в екосистемі, зберігаючи частину генетичного матеріалу. Але велике вимирання родів призводить до великої втрати біорізноманіття, яке може потребувати мільйонів років для відновлення. Результати дослідження свідчать про необхідність уважного ставлення до впливу людини на біорізноманіття та вжиття заходів для збереження його різноманітності.