Не робіть цього: лайфхаки для кімнатних рослин з Інтернету, які можуть принести більше шкоди, ніж користі

кімнатні рослини

Соціальні мережі повні порад і підказок, але деякі з них можуть завдати шкоди вашим рослинам.

Як повідомляє «STUDway», у соціальних мережах можна знайти тисячі ймовірних лайфхаків щодо кімнатних рослин, але незалежно від того, наскільки вправно чиїсь інстаграми чи відео в TikTok витончено виглядають, часто неможливо дізнатися, чи є вони надійним джерелом. Замість того, щоб допомогти, інколи поради, які привертають найбільше уваги, можуть пошкодити або навіть вбити ваші рослини.

В статті Washington Post справжні експерти з кімнатних рослин діляться кількома лайфхаками, які можуть принести більше шкоди, ніж користі.

Замочування бананової шкірки у воді

Відео на YouTube, на яких люди замочують бананову шкірку у воді, а потім поливають рідиною свої кімнатні рослини, зібрали мільйони переглядів. Вони стверджують, що вода поглинає поживні речовини з шкірки, що допоможе рослинам процвітати. Але садівники кажуть, що реальних доказів на користь цього немає.

Полив банановою водою не шкідливий для ваших рослин, але, ймовірно, це не дуже допоможе. І якщо ви припустите, що це прийнятна заміна звичайних добрив, ви можете фактично позбавити свої рослини поживних речовин, нехтуючи ними та завдаючи [їм] шкоди в довгостроковій перспективі

– каже Річ Крістейкс, садівник і засновник Ship My Plants.

Хоча це правда, що банани багаті кальцієм, калієм, магнієм і фосфором, рослини не можуть отримати доступ до цих речовин, якщо вони повністю не розщеплені. Отже, якщо ви все ж хочете використовувати шкірку, щоб допомогти своїм кімнатним рослинам, Крістейкс пропонує спочатку компостувати їх, а потім додати готову органічну речовину в ґрунт.

Додавання в грунт кавової гущі, яєчної шкаралупи та залишків продукції

Сотні відео TikTok і YouTube рекламують переваги збагачення ґрунту кімнатних рослин різноманітними кухонними відходами, включаючи залишки кавової гущі, яєчну шкаралупу та залишки фруктів і овочів. Але жодне з них не є надійним, і насправді вони можуть спричинити проблеми.

Кількість поживних речовин у кавовій гущі залежить від марки та типу кави, пояснює Джулі Вайзенхорн, доцент кафедри садівництва Університету Міннесоти. Тож немає жодної гарантії, що вони зроблять щось для покращення здоров’я ваших рослин, хоча ви можете використати їх, додавши у свій компостний контейнер.

Якщо ви турбуєтеся про поживні речовини, краще використовувати добриво, яке є маркованим для ваших рослин

– каже вона.

Ще один лайфхак, який поширюється в соціальних мережах, стверджує, що подрібнена яєчна шкаралупа додає кальцій у ґрунт кімнатних рослин. Але просто кинувши їх у кашпо, ви пропускаєте деякі ключові кроки, каже Тераса Лотт, державний координатор програми майстрів-садівників Південної Кароліни.

У яєчній шкаралупі є кальцій, але його потрібно розщепити, щоб він був доступним для рослин

– каже вона. Знову ж таки, компостування та використання готового продукту для зміни ґрунту є правильним підходом.

Те саме стосується закопування залишків продукції безпосередньо у ваші горщики. Цей так званий лайфхак насправді може завдати шкоди, залучаючи шкідників і створюючи смердючий безлад. Крім того, кімнатні рослини не мають багато ґрунтового простору, і якщо ви почнете додавати ці речі в ґрунт, ви можете створити більш шкідливе середовище для вирощування, каже Вайзенгорн.

Використання майонезу для блиску листя

Згідно з іншим міфом з TikTok, ви можете натерти листя майонезом, щоб зробити його більш блискучим. Насправді це може серйозно пошкодити кімнатні рослини, закупоривши продихи в тканині їх листя.

Продихи — це невеликі отвори, які випускають повітря, коли рослини надто набухають. Це регулярний процес рослини та фізіологічна функція.

– каже Вайзенгорн.

Намазування їх майонезом, каже вона, схоже на те, як закупорити пори шкіри чимось жирним. І не всі кімнатні рослини повинні бути глянцевими. Ці рослини – живі організми і мають певний вигляд, не всі вони мають надзвичайно блискуче листя – каже вона.

Тим не менш, регулярне очищення листя є важливим аспектом догляду за кімнатними рослинами, оскільки пил заважає листям поглинати сонячне світло та перешкоджає фотосинтезу. Щоб діяти відповідально, Вайзенгорн рекомендує протирати їх вологою тканиною чи ганчіркою або обережно збризкувати водою.

Полив кімнатних рослин льодом

Відео, які пропагують полив кубиками льоду, також можуть призвести до загибелі кімнатних рослин. Ця порада, ймовірно, походить від загальноприйнятої практики поливу орхідей льодом — зручного способу запобігти їх надмірному поливу. Але це погана ідея використовувати підхід з іншими видами рослин, кажуть експерти.

На відміну від орхідей, які часто висаджують у моху, коріння більшості кімнатних рослин знаходяться в ґрунті, тому їх потрібно ретельно поливати, каже Вайзенгорн. Крім того, Крістейкс каже, що кімнатні рослини — це тропічні рослини, які ніколи не відчувають морозних температур у своєму рідному середовищі існування. Це означає, що поливання їх льодом може спричинити ураження коренів і навіть вбити їх.

Провідник у світ стилю та естетики, надаючи поради щодо тенденцій у моді, красі та здоров'ї, і створюючи гармонію у житті наших читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *