Катастрофа планетарних розмірів: 2023 рік б’є всі кліматичні рекорди, а 2024 обіцяє стати ще гіршим

глобальне потепління

Метеорологи заявили, що минулий рік став періодом, коли були побиті усі глобальні кліматичні рекорди, а 2024 може продовжити цю тенденцію. Це призвело до введення червоного рівня тривоги на всій планеті.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «TrueUA», у 2023 р. середня температура досягла максимуму за 174 роки спостережень, підвищившись на 1,45°C вище доіндустріального рівня. Також, були зафіксовані рекордні температури океану, які стали найвищими за останні 65 років. Понад 90% морських акваторій зазнали шкоди від спеки протягом року, що призвело до негативних наслідків для продовольчих систем.

Події, що відбулися у 2023, зі стрімким нагріванням океану, зменшенням обсягів льодовиків та таненням льоду в Антарктиці, викликали серйозне занепокоєння науковців. Вони також попереджають, що океанська спека має вкрай небезпечний характер і знадобляться тисячоліття, щоб довкілля відновилося. Ця тенденція занепокоює через особливості води, яка здатна зберігати тепло довше, ніж атмосфера. Крім того, існує висока вірогідність того, що 2024 також поб’є теплові рекорди, оскільки наступний рік після Ель-Ніньо зазвичай є спекотнішим. Раніше повідомлялося, що середня температура світового океану у лютому цього року досягла рекорду – 21,06°C.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про велику тихоокеанську сміттєву пляму: масштаби жахливої катастрофи, про яку мало хто знає.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *