Розвиток технологій редагування геному відкриває перед людством нові можливості, зокрема, колонізацію космосу. Вчені розглядають ідею генетично модифікувати людей, щоб зробити їх більш стійкими до екстремальних умов космосу, таких як високий рівень радіації.
Як повідомляє Studway з посиланням на «PolitExpert», за допомогою інструментів редагування геному, таких як CRISPR-Cas9, вчені можуть вносити точкові зміни в ДНК людини. Це дозволяє вбудовувати в геном гени, які забезпечують стійкість до радіації. Такі гени можна запозичити у організмів, які вже пристосувалися до екстремальних умов, наприклад, у тихоходів.
Переваги генетичної модифікації для космонавтів:
– Збільшення виживання: генетично модифіковані астронавти будуть більш стійкими до шкідливого впливу космічної радіації, що знизить ризик розвитку раку та інших захворювань.
– Подовження місій: можливість здійснювати триваліші космічні місії, включаючи польоти на Марс та інші планети.
– Колонізація космосу: генетично модифіковані люди зможуть створити самодостатні колонії на інших планетах.
Разом з тим, ідея генетичного редагування людини для життя в космосі піднімає ряд етичних питань:
– Створення «надлюдей»: чи є етичним створювати людей з генетичними модифікаціями, які надають їм перевагу над іншими?
– Соціальна нерівність: чи не призведе доступ до генетичного редагування до посилення соціальної нерівності?
– Непередбачувані наслідки: яЯкі можуть бути довгострокові наслідки генетичних модифікацій для людини тасуспільства в цілому?
Слід зазначити, що можливість генетично модифікувати людей для життя в космосі відкриває нові горизонти для людства. Однак, перед тим як приступити до реалізації таких проектів, необхідно провести глибокі наукові дослідження та розробити чіткі етичні рамки.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, що здоровий спосіб життя на 62% подовжить ваше життя навіть при генетичних загрозах.