Освітні трансформації в Україні продовжуються й одним з нововведень стала дуальна форма навчання. Цей підхід дозволяє студентам поєднувати теоретичне навчання в закладі освіти з практичною роботою на виробництві. Що ж це за модель та які переваги вона несе?
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», дуальна форма навчання полягає в тому, що студенти отримують знання у навчальних закладах під керівництвом педагогів, а потім використовують ці навички на практиці в промислових підприємствах. Це забезпечує якісну підготовку, оскільки студенти отримують реальний досвід роботи з технікою та обладнанням ще до завершення навчання. У результаті підготовки за дуальною формою, випускники вже мають практичний досвід, що збільшує їх шанси на успішне влаштування на роботу. Ця модель навчання була успішно пілотована в Україні протягом 2015-2017 років і стала популярною у Хмельницькій, Львівській, Вінницькій областях та Києві.
Також варто відзначити, що робота студентів за дуальною формою оплачується, що робить це навчання ще більш привабливим. Це не лише зміцнює їх практичний досвід, а й надає можливість студентам включити цей досвід у свої резюме. МОН також вказує на ряд переваг дуальної освіти, включаючи співпрацю з бізнесом та соціальними партнерами, розвиток законодавчої бази для визнання національних стандартів якості та залучення кваліфікованих викладачів з виробництва до навчального процесу.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про плюси та мінуси шкільних міжнародних обмінів: чи варто брати в них участь.
Nahayla Krzysztofik