Site icon STUDWay

День бабака: як прогнозують прихід весни в цей день

Фото - glavcom.ua.

2 лютого світ відзначає День бабака. В Україні в цей день важливу роль відіграє харківський бабак на прізвисько Тимко. Тварина вижила під час вторгнення РФ завдяки робітникам біостанції університету ім. Каразіна, які приховали Тимка під час окупації в с. Нестерівка Куп’янського району на Харківщині. На жаль, чисельність цих тваринок в Україні в останні роки різко зменшується. Активні воєнні дії лише ускладнили цю ситуацію.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «OBOZ.UA», науковці запевняють, що історія гадань на погоду за поведінкою тварин бере свій початок ще у Римській імперії, де їжак визначав погоду 2 лютого. Пізніше у Німеччині цю роль на себе узяв борсук. В США свято Дня бабака виникло в 1886 році, але світову популярність здобуло завдяки однойменному фільму. Кожного ранку 2 лютого в Панксатоні, США, люди очікують прогнозу від бабака. Тваринку о 7:25 витягають з його домівки. Якщо він бачить свою тінь, то повертається спати назад до нори. Це означає, що буде ще декілька морозних тижнів. Якщо день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори – це значить, що весна буде ранньою.

Українці також мають свої традиції визначення приходу весни. Так в день Стрітення Господнього, що припадає на 15 лютого, наші предки визначали, погоду за сонцем. Народні повір’я стверджують, що в цей день зима і весна зустрічаються. Якщо сонце світить, то буде рання весна, а якщо відлига – то вона буде холодною. Заметіль є ознакою пізньої весни.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, яка рослина стане останньою надією людства на виживання після великого виверження або ядерної війни.

Exit mobile version