Site icon STUDWay

Велике виверження або ядерна війна: яка рослина стане останньою надією людства на виживання

Фото - greenpost.ua.

Припустімо катастрофічну подію, яка затемнює сонце, наприклад, велике виверження вулкана або навіть ядерна війна. Це призведе до руйнування сільського господарства, але дослідники стверджують, що морські водорості можуть стати ключовим елементом в порятунку людства від голодної смерті.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «phys.org», група дослідників заявляє, що для порятунку людства від голодної смерті у разі ядерної війни можуть бути використані морські водорості. За їхніми словами, зниження сонячного світла під час ядерної зими, зіткнення з астероїдом/кометою або виверження великого вулкана призведе до знищення сільського господарства. Тому для людства необхідні надійні джерела їжі. Морські водорості вважаються найбільш перспективними, оскільки вони можуть швидко розвиватися в різних умовах навколишнього середовища.

«Інвестиції в створення ферм для вирощування морських водоростей допоможуть уникнути глобального голоду у випадку раптового зменшення сонячного світла»,

– стверджує дослідник з Кентерберійського університету Девід Денкенбергер.

Науковці виявили, що водорості досить стійкі, щоб вижити в океанах навіть після повномасштабної ядерної війни. За підрахунками, у разі початку ядерної війни і запуску тисяч боєголовок в атмосферу Землі буде викинуто приблизно 150 тераграмів сажі, які заблокують сонячне світло на кілька років. Проте залишкове сонячне світло все ж буде достатнім для фотосинтезу та росту морських водоростей, навіть за умови наявності чорного вуглецю в атмосфері.

Згідно з дослідженням, з оптимальною площею для вирощування морських водоростей, їхня продукція могла б задовільняти до 45% світового попиту на продукти харчування всього за 9 місяців інтенсивного виробництва. Вчені також підкреслюють, що лише до 15% людського раціону може бути покрито морськими водоростями через високий вміст йоду в них. Відповідаючи на питання про придатність морських водоростей для споживання після ядерної війни, вчені стверджують, що вони природним чином поглинатимуть забруднення з довкілля, але вміст токсинів можна зменшити до безпечного рівня.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чим здивує новий iPhone 16: інсайдерські деталі та ексклюзивні подробиці.

Exit mobile version