Site icon STUDWay

Чи можна «заразитися» депресією від оточуючих

Чи передається дипресія від оточення

Фото - vikna.tv.

Сучасне життя нерідко ставить перед нами виклики, які негативно впливають на психічне здоров’я. Доктор медичних наук і психіатр Олег Чабан у рамках подкасту «Простими словами» пояснив, що таке депресивний розлад, чи можна «заразитися» депресією, та як із нею впоратися.

Як повідомляє Studway з посиланням на «vikna.tv», депресивний розлад – це не просто тимчасовий смуток чи реакція на стрес.

Він впливає на три ключові сфери життя:

1. Психологічна: стійкий поганий настрій, зниження працездатності.

2. Соматична: проблеми зі сном, фізична втома, відчуття нездатності виконувати звичні справи.

3. Соціальна: уникання спілкування, відгородження від близьких.
Основним маркером депресії є ангедонія – втрата здатності радіти звичним речам. Якщо цей стан триває понад два тижні, потрібна допомога фахівця.

    Дослідження свідчать, що жінки страждають на депресію приблизно вдвічі частіше за чоловіків.

    Депресія не є інфекційною хворобою, але стан людини з депресією може впливати на її близьких. Піклуючись про когось у депресії, можна відчувати виснаження, тривожність чи навіть емоційне вигорання.

    Як запобігти цьому?

    – Звертайтеся до психоосвітніх ресурсів.

    – Дбайте про себе, як у метафорі з кисневою маскою: допомагати іншим можна лише, якщо ви самі в безпеці.

    Як протидіяти депресії: поради

    1. Оточення щасливих людей

    Щастя має «заразливу» природу. Спілкування з позитивними людьми допомагає формувати гарний настрій. Головне – не плутати щастя з ейфорією, яка часто залежить від досягнень чи порівнянь із іншими.

    2. Вечірні підсумки

    Підбивайте підсумки дня, звертаючи увагу на приємні моменти: смачну вечерю, перегляд фільму чи прогулянку. Це допоможе вашому мозку фокусуватися на позитивному.

    Депресивний розлад – це не вирок. Його можна та потрібно лікувати. Найефективніший підхід – це поєднання: психотерапії; медикаментозного лікування (за потреби); стратегій самодопомоги. Навіть у складних обставинах, зокрема під час війни, важливо дбати про своє психічне здоров’я, звертатися за допомогою фахівців та підтримувати близьких.

    Депресія може торкнутися кожного – цей стан не має вікових обмежень. Він може виникати як у дорослих, так і в дітей. Пам’ятайте: психічне здоров’я так само важливе, як фізичне. Не зволікайте із турботою про себе та звертайтеся за допомогою, коли це необхідно.

      Нагадаємо, ми раніше розповідали, як не зламатися під час війни: психологічні прийоми, які рятують.

      Exit mobile version