Боротьба зі старінням: чому нестабільність клітин може бути ключем до молодості

Закони старіння

У порівнянні з точними науками, біологія має менше законів, проте більшість з них стосується збереження стійкості живих систем. Американські вчені пропонують нове правило – «вибірково вигідна нестійкість» (ВВН), яке пояснює користь нестійкості для клітинного організму. Проте, вона також може бути ключовим фактором хвороб і старіння.

За даними STUDway із посиланням на «Сikavosti», молекулярний біолог Джон Тауер з Університету Південної Каліфорнії стверджує, що нестабільність у біологічних компонентах, таких як білки та гени, може бути корисною для клітин. Це може сприяти підтримці нормального гена та генної мутації в одній популяції клітин. Ці стани забезпечують більшу генетичну різноманітність, що може зробити організми більш пристосованими. Багато клітинних компонентів віддають перевагу короткому терміну життя, що допомагає підтримувати клітинне здоров’я. Це свідчить про те, що ВВН у цих компонентах є необхідною біологічною функцією. Проте нестійкість має і свої недоліки. Енергоефективність мутаційної нестійкості може збільшити кількість шкідливих клітин, що сприяє старінню та іншим дисфункціям.

Розуміння внутрішніх механізмів ВВН може допомогти біологам побачити клітинне життя з нової перспективи, оскільки це правило пов’язане з біологічними процесами старіння та іншими явищами, такими як теорія хаосу та «клітинна свідомість».

Нагадаємо, ми раніше розповідали, чому перебування на природі покращить ваше життя та здоров’я.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *