5 фаз стосунків: що робити після закінчення медового місяця

5 фаз стосунків

Як і люди, стосунки також проходять через різні фази, кожна з яких має свої особливості. Закінчення медового місяця не обов’язково означає кінець кохання; навпаки, це може відкрити двері до нових, глибших та значущих етапів, зазначає психолог Марк Треверс у своїй колонці для Forbes. Він описує етапи, через які проходять стосунки.

За даними STUDway із посиланням на «Хочу!», на думку психолога стосунки проходять 5 етапів:

1. Фаза приземлення на Місяць (перші шість місяців)

Цей період характеризується сильними емоціями та захопленням. Партнери часто перебувають у стані закоханості та надають перевагу своєму партнерству над іншими аспектами життя. У цей період важливо не втрачати реалістичної перспективи. Баланс є ключовим, оскільки дослідження показують, що люди з високим рівнем прихильності до свого партнера можуть мати проблеми з адаптацією когнітивного контролю, що впливає на прийняття рішень та поведінку в повсякденному житті.

2. Фаза розвідки (від шести місяців до двох років)

Коли початковий захват поступається місцем більш реалістичній картині, пари можуть стикатися з невизначеністю. Сумніви можуть з’явитися та відмінності стають очевидними. Важливо не поспішати з висновками, а розглядати цей етап як можливість для зростання і зміцнення стосунків, закладаючи фундамент для майбутнього. Визначте спільні цілі та обговоріть ваше спільне бачення.

3. Фаза адаптації (після двох років)

Цей етап пов’язаний з пристосуванням, інтеграцією одне до одного в життя та знаходженням балансу між індивідуальними ідентичностями та спільними обов’язками. Сприяйте розвитку одне одного, визнаючи важливість особистого зростання для процвітання стосунків. Візьміть на себе спільні обов’язки. Обговоріть і розподіліть завдання для справедливого поділу та мінімізації непорозумінь. Знаходьте компроміси, що є основою здорового партнерства, який дозволяє обом партнерам відчувати себе почутими і цінними.

4. Фаза зобов’язань (понад два роки)

Це етап глибшої прихильності, коли ви починаєте розуміти та приймати недоліки одне одного. На цьому етапі важливо підтримувати стосунки живими, організовуючи спільні побачення та спільні враження.

5. Фаза прийняття (після п’яти років)

Ця фаза свідчить про міцність і глибину стосунків. Вона передбачає прийняття недоліків одне одного, вдячність за пройдений шлях та насолоду поточним моментом.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як правильно відновити стосунки з колишнім.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *