Зонд Parker вперше зблизився з Сонцем

zond

Зонд Parker пролетів на відстані близько 24 мільйонів кілометрів від Сонця зі швидкістю понад 343 тисяч кілометрів на годину.

Він зібрав наукові дані й встановив рекорд із близькості до Сонця та швидкістю руху серед штучних об’єктів.

Parker пройшов перигелій (ред. найближча до Сонця точка) на відстані близько 24 мільйонів кілометрів від зірки. Його швидкість була приблизно 95 кілометрів на секунду. Таким чином, Parker побив рекорд апарату Helios-B, який підлітав до Сонця на 43,5 мільйона кілометрів у 1976 році.

Також зонд став найшвидшим з усіх космічних апаратів, випередивши автоматичну станцію Juno. Її максимальна швидкість сягала близько 73 кілометрів на секунду.

Крім того, Parker перебував в екстремальних умовах через сильне нагрівання, вплив заряджених частинок і випромінювання від Сонця. Система охолодження і теплозахисний щит захищали електроніку від їх впливу.

Під час зближення і проходження перигелію зонд виконував наукову програму в автономному режимі. Потім він передав, що всі наукові інструменти й системи пережили зближення і працюють у штатному режимі.

Зонд Parker запустили 13 серпня 2018 року. Найближче до Сонця він має підлетіти в середині грудня 2024 року, коли об’єкт опиниться на відстані близько шести мільйонів кілометрів від зірки.

Нагадаємо, NASA припинило роботу космічного телескопу Kepler.

Фото: NASA

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus