ЗНО з історії на 198: мої 5 порад

library

Написати тест з історії України на 198 балів – просто чудово. Поділитися своїм досвідом з нами – ще краще!

До тесту з історії залишилося близько трьох місяців, а ти й досі знаєш лише дату Дня Незалежності й Дорошенка, який «веде військо хорошенько»? Не засмучуйся, мої п’ять порад допоможуть відрізнити Михайлівський собор від Софії Київської та краще підготуватися до оцінювання.

Обери зручний спосіб запам’ятовування інформації

Тебе лякають кілометри текстів у тій товстій синьо-жовтій книжці так само, як і мене? Тоді твій порятунок – таблиці й схеми. Наприкінці кожної теми підбивай підсумки, занотовуючи їх на аркуш А4. Текст на листку і стане тією базою, яку тобі варто завчити.

Вибудовуй в уяві ланцюжки. Коли я вчила період мезоліту, то уявляла собі песика, який пливе у човнику і стріляє з лука в свинку, – кумедна асоціація дозволила вивчити важливу інформацію щодо приручення людиною домашніх тварин і винаходу стріл.

Римуй. Коли я вчила радянську модернізацію України, моя вчителька постійно наголошувала на останніх складах її частин: індустріаліЗАЦІЯ, колективіЗАЦІЯ, культурна ревоЛЮЦІЯ.

Споглядай мемасики в інтернеті. Існують групи, які спеціалізуються саме на історичній тематиці й «штампують» меми про Грушевського, Петлюру і Хмельницького пачками. Головне – не зловживати!

робочий процес

Реклама

Асоціації – наше все!

Пір’я на шапці Петра Дорошенка нагадало мені заячі вуха, тому я прозвала його «моїм зайчиком». Тим більше, завдяки цьому я впізнала гетьмана на ЗНО. Іван Брюховецький на портреті «до розпізнавання» сидить у такій позі, що добре видно його «брюхо», скульптура Пінзеля «Юрій Змієборець» нагадала мені жарт «зять лікує тещі зуби», а якби у князя Свидригайла була дружина, то, вочевидь, вона б ласкаво називала його Дригликом.

Дивно, правда? Але коли ти вчишся, в хід ідуть усі способи, аби лиш воно трималося в твоїй голові.

Важливо: як діяти на самому ЗНО, коли тобі трапилося завдання, на яке не знаєш відповіді? Не панікуй і пам’ятай, що цілком усе вивчити неможливо. Тому ввімкни логіку, якщо мізки сплять. В одному із завдань ЗНО-2017 про перші наддніпрянські залізниці я подумала, що Наддніпрянщина відома виробництвом хліба й обмінюватися ним вона могла із чорноморськими портами, а звідти – з усім світом. Так я вгадала те, чого не знала.

Чіпляйся за деталі

Звертай увагу на характерні відмінності, коли вивчаєш особистостей. Дуже важко забути вилиці Пантелеймона Куліша, форму брів Сталіна і вуса Петрушевича – шукай дрібниці в кожному обличчі, яке тобі потрібно запам’ятати. Відрізняти церкви допоможуть форми куполів і шпилів, а також кількість бокових прибудов. Наприклад, у Михайлівського монастиря їх більше, ніж у Софії Київської. У документах знайди найважливіші слова, географічні назви, дати й імена історичних осіб: це головна інформація. На карті особливо уважно шукай підказку: вона там обов’язково є.

photos

Перетворюй дати в кольори

Я не дуже люблю запам’ятовувати дати, тому вигадала для себе своєрідну техніку, що допомагає структурувати знання: останні цифри дат Другої світової війни я малювала іншим кольором. Наприклад, 1939 рік наводила жовтим – на знак розлучення людей та початку бойових дій на заході України, 1941 – сірим, а 1942 як найбільш кровопролитний рік – червоним.

Можна прив’язувати важливі дати до історії власної родини. Для прикладу, моя мама народилася в рік початку хрущовської «відлиги», а тато – за три роки після польоту Гагаріна в космос. Зроби собі «гармошку» з найголовніших дат кожного періоду: просто випиши їх на листочку розміром 8х8 і повторюй за всякої нагоди. Моя «гармошка» наприкінці травня сягала двох метрів у висоту.

Розв’язуй тести всіх рівнів складності

На твоєму смартфоні, у товстій синьо-жовтій книжці, ті, що запропонували репетитори, і ті, які продає тітонька в кіоску біля школи, – всі тести варті твоєї уваги. Одного разу я навіть відчула дзен, розв’язуючи найскладніші для мене завдання з картами й уривками документів. То були останні тижні підготовки до ЗНО. Виконай геть усі завдання оцінювань з попередніх років, пройди тести основної та додаткової сесій: вони можуть дублюватися. Благаю, не повторюй моїх помилок і не розв’язуй лише тести трьох попередніх років: я помилилася у завданні з 2012 року.

Скласти ЗНО з історії на 190-200 під силу кожному. Я починала готуватися до тесту з нульового рівня: думала, що 1556 рік належить до п’ятнадцятого сторіччя, а самі сторіччя читала за принципом «ха-ве-і» (XVI).

В останні дні я тренувалася настільки, що всі завдання на іспиті розв’язала за перші 20 хвилин, а коли завантажила свої результати, то не одразу повірила, що склала «на відмінно».

Бажаю цього і тобі!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus