Складаємо ЗНО з української мови та літератури

 

український орнамент

 

Страшно не страшно, пізно не пізно, а починати готуватися треба. Але з чого саме? Спробуй обрати спосіб підготовки, який влаштує і тебе, і кишені твоїх батьків.


Індивідуально

Це найбільш очевидний і дієвий спосіб, якщо ти непогано вивчав предмет досі. Тобі у нагоді стануть довідники, збірники тестів і хрестоматії з обов’язковим грифом Міністерства освіти і науки. Якщо ні — велика ймовірність помилок у цих посібниках. Найкраще обирати одного з авторів-упорядників тестів ЗНО, який розуміється на особливостях питань та завдань.


Реклама

Посібники та хрестоматії (ціни приблизні за Києвом):

О. Авраменко. Українська мова та література (рекомендовано МОН):

  • Довідник — 60 грн.
  • Власні висловлення — 18 грн.
  • Міні-конспекти — 20 грн.
  • Завдання у тестовій формі — 40 грн.
  • Хрестоматія — 60 грн.

О. Дубчак та ін. Українська мова та література (Схвалено МОН):

  • Теорія + практика — 55 грн.
  • Тренувальні тести до ЗНО — 30 грн.
  • Довідник. Повний курс — 76 грн.

Перевіряй приблизні ціни тут і тут.

Видання попередніх років:

О. Авраменко є тут, тут, тут.

книги


Репетитор

Охочих заробити грошей на абітурієнтах чимало, тому фахівця, який допоможе тобі підготуватися до ЗНО, треба добирати ретельно. Радимо займатися не з викладачем вишу, а зі шкільним вчителем, який добре знається на програмі мови й літератури для повної середньої освіти і не буде давати нехай і цікаві, але зайві для ЗНО теми.

Знайти репетитора радимо тут (Львів), тут.

Вирішальний фактор при визначенні ціни підготовки з репетитором – це кваліфікація викладача та регіон, в якому ви живете. У середньому в Києві година заняття коштує 60—80 грн.

Курси

Їх проводять приватні організації, а також виші. Якщо маєш час і гроші– це твій варіант. Щодо підготовки при університетах, то вирушай у той заклад, куди плануєш вступати. За цьогорічними правилами вступу на гуманітарні спеціальності додаткові бали за курси не додаються, але нерідко трапляється так, що фахівець, який готував тебе до ЗНО, — твій майбутній викладач у виші. Враховуй те, що на таких курсах отримаєш інформації більше, ніж може знадобитися для проходження ЗНО, зрештою, це корисно у будь-якому випадку.

Приватні: Київ,тут,тут.

При вишах:

студенти

Тетяна Михайлова, 2-ий курс, економічний факультет КНУ ім. Т. Шевченка:

На курсах підготовки до ЗНО при КНУ вивчала українську. Отримала після тестування 197,5 балів. Скажу одразу, що курси при виші підійдуть не кожному. Там ніхто нікого не змушує вчитися, а викладачі ставляться до слухачів як до дорослих і відповідальних людей. Щодо занять, то нам вичитали усю програму ЗНО, ми виконували багато вправ, глибоко аналізували літературні твори. Також нам надавали додаткові інформаційні матеріали. Упродовж року ми написали три тести на перевірку, і вони були складнішими, ніж власне тести ЗНО.

Залежно від кількості годин на тиждень, загальної тривалості та власне закладу, ціна коливається у межах 800—3500 грн.


Пробне ЗНО

Допоможе перевірити знання, навчитися розподіляти час для тестової і творчої частин, підготує до формату організації тестування. ПЗНО добровільне, зазвичай проводиться за кілька місяців до реального тестування. На сайті регіонального ЦОЯО для кожного учасника створюють інформаційну сторінку «Особистий кабінет учасника ПЗНО», де можна знайти усю необхідну інформацію.

Ціна (входить папір, додаткові матеріали, власне організація) щороку різна, але у межах 80—100 грн.


Корисні посилання

Український центр оцінювання якості освіти пропонує програму, характеристику і критерії тесту разом із твором.

Кожна область має власний сайт оцінювання якості освіти, підпорядкований УЦОЯО. Тут можна знайти офіційну інформацію про дати й умови, а також пройти тестування. Для прикладу, Київський.


Програма для підготовки до ЗНО з мобільного

Студенти Миляник Іван (ЛНУ ім. І.Франка) та Харчишин Андрій (НУ «Львівська Політехніка») у співпраці з ЛРЦОЯО підготували мобільний варіант тренувального тестування. Тепер готуватися до ЗНО можна і з мобільного телефону. Перша версія програми TestTerra містить завдання з української мови і вже наявна у вільному доступі.


Онлайн-тестування:


Онлайн-курси підготовки до ЗНО:

калина


Поради й останні повідомлення про тестування:

 

Спільноти ЗНО у Фейсбук і Вконтакті:

Матеріали про успішних рекордсменів ЗНО знайдете тут,тут і тут.

Фото: Convergecom, Metronews, Сonvdocs, Econet.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus