Знайомство в Tinder: як не насвайпати собі біди

tinder

Знайомство в інтернеті – звична річ для XXI століття. Щоденні лайки, милі переписки та кумедні емодзі стали частиною нашої реальності. Але як подбати про власну безпеку, спілкуючись у мережі, – з’ясовуємо в цьому матеріалі.

Tinder – «сваха» в моєму смартфоні

Мій друг уже рік зустрічається з дівчиною з Tinder, подруга переконана, що це мережа для секс-знайомств, а я звикла все перевіряти самотужки. Даю собі 24 години, щоб розвіяти стереотипи, з’ясувати, хто ж насправді ховається за красивими фотографіями, і переконатися, чи безпечне спілкування в цій мережі. Час пішов!

Ставлю перед собою конкретну мету – створити профіль, який зацікавить мою цільову аудиторію і не наштовхне на неприємності. Свідоме користування – мій must-have. Правила поведінки в соціальній мережі ніхто не скасовував, тому план дій будую за ними.

Реклама

Правило № 1. На хорошу аватарку і Леонардо клюне

Подейкують, що Леонардо Ді Капріо теж сидить у Tinder. Його побачили там після того, як він розійшовся з Тоні Гарн. Я теж не буду втрачати свого шансу!

Встановлюю Tinder, декілька кроків авторизації, згода на відстежування місця перебування – і мені відкривається світ швидких знайомств і зустрічей.

На основну світлину завантажую фото з Facebook у стилі business casual – дуже нетипове рішення для цієї мережі. Серед десятка селфі з губами «качечкою» мій піджак і широка усмішка дуже виділяються із цієї «тусовки». Я не маю наміру спокушати тут хлопців – хочу зав’язати справді цікаву розмову із цікавими людьми. Покладаю надії на Tinder і вірю в перемогу інтелекту та здорового глузду!

Правило №2. Не шкодуй слів – ти не у Twitter

Заповнюю інформацію про себе, але без фанатизму. Усе, що ти скажеш, може бути використано проти тебе. Я вказую місце навчання (але не факультет, бо серед 19 614 студентів ЛНУ ім. Івана Франка мене навряд чи знайдуть), посаду (але не місце роботи) і додаю опис профілю. Пишу відверто про захоплення, сфери діяльності та хобі – пафосні статуси не сьогодні. Додаю ще декілька фото з подорожей, молодіжних заходів і трішки лайфстайлу. Усе готово – можна випускати стрілу Купідона!

Правило №3. Головне – щоб взаємно

У Tinder усе працює дуже просто. У налаштуваннях ти задаєш критерії, за якими з’являтимуться рекомендації у стрічці: стать, вік і діапазон пошуку в кілометрах. Тобі відкривається доступ до світлин потенційних партнерів, яких потрібно оцінити нескладними рухами. Якщо людина тобі симпатична – свайп праворуч, якщо ні – ліворуч. Наліво у мене відлітали всі оголені торси хлопців та іноземці. Лайкала тих, хто справді був мені симпатичний і чий профіль мене зацікавив.

За годину використала всю лімітовану кількість вподобайок, тому залишилося чекати на симпатію у відповідь. Якщо тебе оцінить той, кого ти вже оцінила – у вас складається пара, і з’являється можливість почати листування. Це вбереже тебе від інших залицяльників і дозволить спілкуватися навіть з одним-єдиним, якщо у вас усе взаємно.

За активний день користування у мене склалося близько 30 пар. Чекаю на ініціативи від хлопців. Декілька годин – і в моєму direct 15 повідомлень із пропозицією познайомитися. Ну, зрештою, я сюди заради цього зареєструвалася.

date

Правило №4. Твої контакти не флаєри – перестань їх роздавати

Перш ніж почати листування, ретельно досліджую сторінку: перевіряю фото на фейк (чіткість світлини та можливість розпізнати обличчя на фото – важливі фактори). Якщо в мережі декілька фото – я уважно придивляюся, чи це та сама людина (форма носа, губ і лиця допоможуть тобі в цьому). Далі читаю опис профілю – він цікавить мене більше ніж красива світлина; шукаю людину в Instagram – користувачі часто вказують свій нікнейм одразу в описі, а там можна знайти багато цікавого.

«Привіт, не проти познайомитись?», «Бонжур, красуне! Ти така мила, давай поспілкуємося!» – читаю свої перші повідомлення. Окей, Tinder, як зберегти холодний розум? Відписувати максимально спокійно і, насамперед, не закохуватися в пікселі.

Після декількох запитань одне одному більшість пропонує перенести спілкування в Telegram чи Instagram, адже там зручніше. Я не погоджуюся – не поспішаю показувати іншу частину власного життя чи роздавати особисті контакти людям, яких знаю щонайбільше 15 хвилин. Граємо за моїми правилами.

Правило №5. Побачення не вовк – у ліс не втече

«Якщо не хочеш спілкуватися в Instagram, тоді, можливо, вип’ємо сьогодні кави?», «Tinder каже, що ми підходимо одне одному – можливо, перевіримо це при особистій зустрічі?», «Не звик витрачати зайвий час на переписки – вийдемо кудись разом?» – новий етап моїх Tinder-стосунків за першу годину спілкування.

Відмовляю всім охочим – хочу краще познайомитися в мережі; тоді, можливо, і до побачення справа дійде. Така відповідь задовольняє не всіх, тому декілька бойфрендів успішно відправили мене в «ігнор-зону». Що поробиш – у мене суворий фейс-контроль.

Правило №6. Будь собою – це робить тебе особистістю

Серед усіх обранців залишається троє, з якими я продовжую спілкуватися. Обговорюємо сфери діяльності одне одного, говоримо про бачення світу, мрії та цілі в житті. Такі ґрунтовні розмови мене щиро вражають, і це підтверджує мою версію, що не обов’язково грати ролі, щоб комусь сподобатися.

Я намагаюся дізнатися максимально багато про людину та її мотиви перебування в цій мережі: чи давно в Tinder, що тут шукає і який досвід спілкування отримала тут. Усі мої співрозмовники зареєструвалися нещодавно, і жоден не говорить про те, що шукає тут стосунки. Навпаки, переконують мене, що зазвичай тут дуже несерйозне ставлення інших людей до цього. Більшість просто шукає цікавих особистостей, з якими можна і на каву, і на пиво ввечері сходити. Проте зізнаються, що якщо хтось зацікавить їх – можна подумати і про щось більше.

Правило №7. Навчися користуватися Google

Йти на побачення я не планувала – одразу знала, що цей експеримент не вийде за межі мого онлайн-життя. Хлопця в інтернеті я не шукаю, але щоразу, коли йду на зустріч із людиною, з якою познайомилася в мережі, я її «гуглю». Спочатку вбиваю в пошук ім’я та прізвище – якщо добре пошукати, то знайдеться навіть інформація про шкільні олімпіади, у яких раніше брав участь твій інтернет-друг; далі перевіряю Google-зображення – там зазвичай старі фото з «Вконтакте», а наостанок, якщо маю таку змогу, роблю пошук за номером телефону. Одного разу, користуючись цим методом, дізналася, що мій співрозмовник зовсім не той, за кого себе видає.

Через 24 години я видалила Tinder, а разом із цим додатком – усю інформацію про себе. Не хочу, щоб мене знайшли деінде на просторах інтернету. Однак ці години в ролі активного юзера дали мені змогу зруйнувати власні стереотипи про цю мережу й переконали мене, що знайомство в онлайн-форматі – типова частина життя тисячі молодих людей з усього світу.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus