Українські студенти зможуть стажуватися в університетах Канади під час літніх канікул

Люди

Українські студенти зможуть стажуватися в канадських університетах за програмою науково-дослідницьких стажувань Mitacs Globalink Research Internship Program. Проект ініціювала українська діаспора в Канаді.

Програма існує в Канаді вже 7 років. Щоліта на три місяці приїздять приблизно 700 студентів із дев’яти країн-партнерів. Це Індія, Китай, Мексика, Бразилія, Німеччина, Франція, Туніс, Австралія та Саудівська Аравія. Цього року до програми долучилася Україна.

За словами ініціатора проекту Олександра Романка, для студентів участь є повністю безкоштовною. Вони приєднаються до наукових проектів канадських професорів.

Елементом цих проектів є прикладні дослідження в різних галузях. Під час подачі документів на програму студенти обирають від трьох до семи прикладних дослідницьких проектів, над якими хотіли б працювати.

Стажування оплачують уряд Канади та урядові організації країн-партнерів, звідки приїжджають студенти. Зазвичай суму розділяють порівну (для України зробили знижку – 60 на 40%). Проте, уряд України співфінансування проекту не надав. Його функцію в проекті виконала українська діаспора.

«Урядові організації інших країн — учасників програми надають співфінансування. Україна ж не тільки не надала його, а й в останній момент відмовилася підписувати Меморандум про співпрацю. Зрештою, підписантами Меморандуму стали канадська організація Mitacs і ми, Українська канадська фундація імені Тараса Шевченка. На даний момент уряд України не має жодного стосунку до цих стажувань», – зазначив Олександр Романко.

Нагадаємо, українські студенти отримають стипендії на навчання в Чорногорії.

Фото: pexels.com

[wp_ad_camp]

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus