Чи є життя після провалу вступних іспитів

friends (2)

Кінець вступної кампанії не приніс очікуваної перемоги – здається, що ти опинив(-ла)ся на лаві невдах. Порівняння з іншими теж не допомагають, однолітки активно обговорюють досвід студентського життя, поки ти приходиш до тями після відмови від омріяного вишу.

Ти можеш не знати, що робити далі, але це не так уже й погано. Коли ще досліджувати власні можливості, як не в такі моменти? Стівен Спілберґ тричі поспіль зазнавав фіаско на вступній кампанії, проте знайшов у собі сили спробувати вчетверте. І ти знайдеш, а поки що скористайся порадами для того, щоб зробити наступний рік якомога кориснішим.

Оціни ситуацію

Що стало тим самим хибним кроком на шляху до навчання в університеті? Не варто звинувачувати себе, але знайти причину потрібно. Прийми невдачу як незворотну подію і чітко відмежуй її від наслідків. Пам’ятай: ти не можеш змінити історію, але можеш впливати на її розвиток.

Склади перелік власних недоліків, які стали передумовами провалу, і детально розглянь кожен знайдений пункт. Після ретельної оцінки ти зможеш якнайкраще вибудувати план і стратегію боротьби проти власних слабкостей.

Реклама

«Чи є у вас план, містере Фікс?»

Зробивши перший крок, почни створювати власну дорожню карту на наступний рік. Щоранку запитуй себе про плани на день, щовечора аналізуй те, як ти рухаєшся до поставленої мети. Це допоможе тобі контролювати власний прогрес і дати оцінку виконаній роботі.

workspaceОдин із консультантів Google та Intel, бізнес-тренер Джон Дорр у своїй книзі «Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро» йelо рекомендує визначити не лише цілі, а й ключові результати – події з визначеними термінами, що описують твої успіхи на шляху до виконання планів. Наприклад, міжнародна компанія з онлайн-освіти Coursera, яка прагне збільшити кількість нових студентів, обрала ключовим результатом показник 150 тисяч активних користувачів з мобільних пристроїв на місяць до кінця звітного періоду. Таким чином досягнення результату підтверджує правильність стратегії, яка має привести до кінцевої мети.

Будь готовим не на завтра, а вже на сьогодні

Звільни робочий стіл від зайвих предметів. Тримай на видному місці перелік цілей та їх ключових результатів і графік роботи на тиждень. Визнач години для навчання: так, ти ще не студент, але мозок потрібно тримати в тонусі.

Не вийшло попрацювати в запланований час? Не звинувачуй себе, а зроби ситуацію корисною: проаналізуй причину невдачі, у разі потреби склади новий план дій й і критичніше постався до контролю над його виконанням. Не перенось справи на наступний день: так ти будеш накопичувати тягар, який заважатиме.

Знайди натхнення

Поцікався успіхом знаменитих людей, особливо тих, хто тобі до вподоби. Їхні історії надихають і змушують шукати шляхів до самореалізації. Спробуй імітувати певні їхні кроки. Якщо ця схема була успішною для когось, то вона цілком може спрацювати і в твоєму випадку. Переглянь можливості для онлайн-освіти й почни навчатися в університеті в онлайн, якщо впевнено володієш англійською.

books1

Вийди за межі зони комфорту

Таке випробування на шляху трапилося не просто так. Воно навчить тебе самоконтролю, покращить навички й допоможе переосмислити ставлення до життя.

Пам’ятай: поряд із зачиненими дверима українських університетів є відкриті маршрути до закордонних вишів. Існує вдосталь комфортних і приємних країн, де освіта безплатна або коштує мінімум: Словаччина, Чехія, Німеччина, Австрія, Норвегія, Греція, Італія, Франція тощо. Можливо, тобі варто почати вивчати мову однієї з них і детальніше дізнатися про умови вступу до тамтешніх університетів.

Маєш ідею бізнесу чи соціального проекту? Спробуй утілити її в життя. Хорошу інструкцію про заснування стартапу з відомого стенфордського курсу How to Start a Startup можеш знайти на цих безкоштовних онлайн-курсах.

Влаштуйся на роботу до компанії, де працюють представники твоєї омріяної професії. Так ти зможеш практично оцінити обрану галузь. Не засмучуйся, якщо реалії не збіглися з твоїми сподіваннями. Головне – не витратиш п’ять років на те, що розчарує тебе в майбутньому.

Марк Твен свого часу казав: «За двадцять років ви будете більше розчаровані тими речами, яких ви не зробили, ніж тими, які зробили». Користуйся всіма можливостями, що трапляються на твоєму шляху. І пам’ятай: фарбувати паркан значно веселіше разом з друзями. Не тримай у собі: поруч близькі, що допоможуть!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus