Глобальне дослідження гендерних розривів у здоров’ї показало, що жінки, попри гірше здоров’я, живуть довше за чоловіків. Розглянемо причини довготривалого життя жінок.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «The Guardian», дослідники з’ясували, що жінки частіше страждають від нефатальних захворювань, таких як головний біль, проблеми опорно-рухового апарату та психічні розлади. Чоловіки ж мають вищий ризик передчасної смерті через серцево-судинні захворювання, хвороби дихальної системи, печінки та дорожні травми. З віком розриви в стані здоров’я між чоловіками та жінками стають все більш помітними, що спричиняє довготривале страждання жінок від хвороб та інвалідності. Чоловіки ж несуть більший ризик від смертельних захворювань.
У рамках дослідження розглядалися відмінності у 20 основних причинах захворювань та смертей у чоловіків і жінок з урахуванням вікових та регіональних показників. Для цього аналізували дані за 2021 рік, проте не брали до уваги стани здоров’я, пов’язані зі статтю, як-от гінекологічні захворювання чи рак простати.
Згідно з оцінками аналізу, найчастішими причинами захворювань і смертей у чоловіків були:
– COVID-19;
– дорожні травми;
– серцеві, дихальні та печінкові хвороби.
У жінок найпоширенішими симптомами виявились:
– біль у попереку;
– депресивні та тривожні розлади;
– головний біль;
– хвороби кісток і м’язів;
– хвороба Альцгеймера та інші види деменції;
– ВІЛ та СНІД.
Ці стани, за результатами дослідження, сприяють розвитку хвороб і інвалідності протягом життя, але не призводять до передчасної смерті. Автори дослідження зазначають, що майбутнє планування системи охорони здоров’я має враховувати широкий спектр питань, що стосуються жінок, з урахуванням вищого рівня інвалідності.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, хто приносить більше шкоди природі – жінки проти чоловіків.