Земля потрапляє під удар магнітної бурі: готуємося до 4-5 квітня

Магнітні бурі 4 квітня

Після короткочасного спокою, коли геомагнітне поле Землі було відносно стабільним, науковці попереджають про наближення нової хвилі сонячної активності. Вже 4 квітня очікується початок магнітної бурі, яка може спричинити дискомфорт у метеозалежних людей.

Як повідомляє Studway з посиланням на сайт «РolitЕxpert», за даними ресурсу Spaceweather, 4 квітня наша планета опиниться під впливом зони взаємодії між швидким та повільним сонячним вітром, відомої як CIR. Ця зона може спричинити геомагнітні коливання класу G1, що може негативно вплинути на самопочуття людей, чутливих до змін погоди. Очікується, що буря триватиме щонайменше до 5 квітня, а за несприятливих умов – навіть довше.

Як CIR впливає на геомагнітне поле Землі?

CIR – це область, де зустрічаються потоки швидкого та повільного сонячного вітру. У місці їх зіткнення утворюється плазмова зона, яка генерує ударні хвилі та посилює магнітні поля. Коли ця зона досягає Землі, вона викликає геомагнітні коливання. Такі явища найчастіше спостерігаються навесні та восени, коли магнітосфера особливо вразлива.

Симптоми та вплив на людину

Геомагнітні коливання можуть спричинити зміни артеріального тиску, втому, дратівливість, головний біль, порушення сну та навіть серцеві симптоми. Особливо вразливі люди з серцево-судинними захворюваннями, літнього віку, вагітні та метеозалежні. Також у групі ризику ті, хто нещодавно переніс хірургічне втручання.

Як захистити себе від впливу магнітної бурі?

Щоб мінімізувати негативний вплив геомагнітних коливань, рекомендується:

  • Забезпечити достатній сон і відпочинок.
  • Пити багато чистої води.
  • Уникати стресів і перевтоми.
  • Уникати солоної та жирної їжі.
  • Зменшити фізичні навантаження.
  • Не перебувати довго під прямим сонячним промінням.

Прогнози геомагнітної активності є орієнтовними та можуть змінюватися в режимі реального часу. Після 5 квітня очікується короткий період стабілізації, але в середині квітня можливі нові магнітні хвилі. Весна – сезон геомагнітної нестабільності, тому слідкуйте за прогнозами та бережіть своє здоров’я.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, скільки потрібно спати для здоров’я: результати масштабного дослідження.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *