Де здобути юридичну освіту за кордоном

гарвард

Якщо від слів цивільний або кримінальний кодекс твоє серце починає битися частіше, часом ти відчуваєш непереборну жагу скласти підзаконний акт, то юриспруденція – це твоє. Професія юриста здавна вважається престижною, тому обери правильний університет, де можна здобути гідну освіту й отримай стипендію чи інше фінансування. А ми, як завжди, допоможемо.

Читайте також:

Юридична освіта у США

Традиційно тамтешні університети займають верхні позиції рейтингів.

Harvard University / Гарвардський університет

Можна довго перераховувати переваги Гарварду, але скажемо тільки одне: цю юридичну школу в 1991 році закінчив сам Барак Обама! Утім, конкуренція під час вступу надзвичайно висока.

Тут є можливість здобути ступінь J.D. (Juris Doctor/Doctor of Law), LL.M. (Master of Laws) чи S.J.D. (Doctor of Juridical Science). Кожна з цих програм має окремі вимоги для вступу: зокрема, S.J.D. – це найвищий юридичний ступінь, який підходить людям, котрі вже працюють у сфері юриспруденції, хочуть провести певне дослідження та написати дисертацію.

Зосередимося на LL.M., оскільки ця однорічна програма дозволяє здобути ступінь магістра юридичних наук. Пам’ятай про високу конкуренцію: щороку приблизно 1 600 кандидатів змагаються за 180 навчальних місць.

Щоб вступити, необхідно мати диплом бакалавра, заповнити електронну заявку, надати супровідні документи – серед них мовний сертифікат TOEFL з результатом не менше 100 за Інтернет-версію тесту, або 600 за паперову. Серед інших матеріалів – резюме, рекомендаційні листи та 85 $, які стягуються за заповнення заявки. Дедлайн – 1 грудня, до цього часу необхідно встигнути вислати всі необхідні документи.

Гарвард надає фінансову допомогу, але зазвичай за потребою, тобто після вивчення конкретної ситуації кожного апліканта. Окрім цього, можна спробувати знайти зовнішнє джерело фінансування або роботу. Також радимо проглянути веб-сторінку юридичного факультету, що повністю присвячена фінансовим питанням.

Yale University / Єльський університет

Університет був заснований ще в 1701 році, тут навчається 4 462 іноземних студентів, юридична школа цього ВНЗ – одна з найкращих.

Університет пропонує програму J.D. (Juris Doctor/Doctor of Law): щоб почати процес вступу, необхідно заповнити онлайн-заявку. Також варто ознайомитися з блогом декана Аші Рагнаппи, де розміщено багато лайфхаків. Дедлайн для вступу – у лютому.

Також можна вибрати одну з післядипломних програм (наприклад, Master of Laws чи Ph.D.). Щоб здобути LL.M. (Master of Laws), потрібно подати онлайн-заявку, мати диплом бакалавра, високі академічні досягнення та (бажано) досвід роботи. Серед документів – рекомендаційні листи, результати TOEFL (мінімум 100 балів за Інтернет-версію тесту), два есе й 75 $ плати за подання заявки. Дедлайн – 1 грудня.

Також зверни увагу на веб-сторінку університету, де зібрано чимало корисних ресурсів. Щодо фінансування – є можливість подати заявку на фінансову допомогу чи спробувати знайти інші джерела фінансування.

Stanford University / Стенфордський університет

Один із провідних дослідницьких університетів, який пишається своєю дружною спільнотою й орієнтацією виключно на студентські амбіції та потреби. Утім, вступ до Стенфордської юридичної школи надзвичайно складний – приймають усього 9% кандидатів. Можна вибрати з різноманіття програм: наприклад, уже знайомих нам J.D. та LL.M.

Як вступити на Master of Laws (LL.M.): заповнюємо онлайн-заявку, сплачуємо за це 125 $, збираємо всі необхідні документи: резюме, мотиваційний лист, два рекомендаційних листи, список попередніх академічних здобутків і результати TOEFL (мінімум 100 балів за Інтернет-тест або 620 за паперовий). Дедлайн – 2 грудня.

Стенфордський університет також пропонує певну фінансову допомогу.

оксфорд

Реклама

Юридична освіта у Великій Британії

University of Oxford / Оксфордський університет

Юридичний факультет Оксфордського університету один із найбільших у країні. ВНЗ пропонує ступінь бакалавра юриспруденції, післядипломні програми та найбільшу докторську програму в англомовному світі.

Як вступити на бакалаврат: обов’язкова умова – складений Law National Admissions Test (LNAT). Це іспит, який перевіряє твою змогу розуміти й інтерпретувати інформацію, аналізувати її, робити висновки, а також інші здібності. На жаль, цей тест не можна скласти в Україні: світові центри, які пропонують цю послугу, можна знайти тут.

Потім необхідно податися через UCAS, виконати стандартні університетські вимоги: зокрема, надати результати IELTS (7,0 загальний та за кожен компонент тесту) чи TOEFL (мінімум 110 за Інтернет-тест).

Як здобути післядипломну освіту: ВНЗ пропонує чимало програм на вибір. Зокрема, для вступу на MSc in Law and Finance, потрібно заповнити онлайн-форму та підготувати документи (серед них академічні здобутки з попереднього місця навчання, мовний сертифікат, рекомендаційні листи).

Університет також пропонує зручну систему пошуку можливостей для фінансування твоєї освіти: як бакалаврату, так і магістратури.

University of Cambridge / Кембриджський університет

Цей престижний університет пропонує 6 юридичних курсів, завдяки яким можна здобути ступінь бакалавра, магістра та PhD.

Як вступити на бакалаврат: до 15 жовтня потрібно заповнити форму UCAS і відповісти на додаткові питання в Supplementary Application Questionnaire (SAQ). На студентів країн, що не є членами Євросоюзу (тобто нас з тобою) чекає ще одна додаткова форма, Cambridge Online Preliminary Application (COPA). Вона збирає ще більше персональної інформації (наприклад, доведеться вкласти копію мотиваційного листа), більше деталей тут. Серед інших документів – уже згаданий мотиваційний лист, а якщо твою кандидатуру розглядатимуть дійсно серйозно, доведеться пройти інтерв’ю.

Як вступити на магістратуру: документи необхідно надіслати за тиждень до завершення подачі заявки. Усе це задоволення обійдеться в 50 ₤, більше інформації про онлайн-форму та супровідні матеріали можна знайти тут.

Кембридж також пропонує певну кількість стипендій, на які можуть подаватися українці.

сорбонна

Юридична освіта у Франції

Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne: Accueil / Університет Париж 1 Пантеон-Сорбонна

У цьому престижному французькому університеті можна здобути рівень бакалавра, магістра чи PhD з юриспруденції – звісно, якщо володієш мовою.

Для вступу на перший рік бакалаврату потрібно заповнити заявку й надіслати її до французького посольства. Обов’язково прочитай цю цінну інформацію та переконайся, що зібрав усі необхідні документи. Якщо твою заявку схвалять, настане час подаватися на візу.

Для тих, хто вступає на другий-третій рік бакалаврату або на магістратуру, процедура трохи складніша. Зокрема, знадобиться набагато більше документів – копія диплому, резюме, мотиваційний лист, результати мовного тесту (наприклад, DELF/DALF).

Також варто проглянути сторінку з цікавими стипендіями (для тих, хто володіє французькою).

Юридична освіта у Нідерландах

Leiden University / Лейденський університет

Юридична школа – один із найбільших факультетів університету. ВНЗ пропонує широкий вибір курсів для іноземних студентів, зокрема, однорічну магістерську програму з європейського права (European Law).

Умови вступу відрізняються залежно від специфіки програми: наприклад, щоб вивчати European Law, необхідно мати диплом бакалавра та мовний сертифікат (TOEFL – мінімум 100 за Інтернет-версію, IELTS – загальний бал 7,0).

Окрім цього, варто пошукати стипендії. Скажімо, Radboud Scholarship Programme for International Students.

University of Toronto

Юридична освіта в Канаді

University of Toronto / Університет Торонто

Один із топових університетів Канади пропонує післядипломні програми, а також JD (Juris Doctor/Doctor of Law). Серед умов вступу на післядипломну програму – стандартний диплом бакалавра, професійний досвід і затверджене знання мови (тобто сертифікат).

Університет практично не пропонує стипендії для іноземних студентів, але є й інші можливості, зокрема – зовнішнє фінансування.

Ще розглянь варіанти McGill University / Університет Макгілла та University of British Columbia / Університет Британської Колумбії.

Юридична освіта в Австралії

The University of Melbourne / Мельбурнський університет

Юридична школа ВНЗ може похвалитися більш ніж 150 роками досвіду – їй є що запропонувати студентам! Можна вибрати із чималої кількості програм. Щоб вступити на Masters of Law, необхідно мати диплом бакалавра, бажано – досвід роботи й обов’язково звичні мовні сертифікати (за IELTS просять 6,5, однак результати TOEFL також приймають).

Для фінансування навчання можна скористатися спеціально розробленим пошуковиком стипендій.

Також зверни увагу на The University of New South Wales (UNSW Australia) / Університет Нового Південного Уельсу та The Australian National University / Австралійський національний університет.

книга

Юридична освіта у країнах Азії

Окремі азійські університети теж посідають провідні місця в рейтингах. Серед них:

National University of Singapore (NUS) / Національний університет Сінгапуру – юридичний факультет ВНЗ вважається одним із провідних у Азії. Більше про вступ можна дізнатися тут, також варто завітати на сторінку зі списком стипендій.

The University of Hong Kong / Університет Гонконгу – пропонує широкий вибір програм як для бакалаврів, так і магістрів. Щоб вступити на Master of Laws, необхідно мати диплом бакалавра й скласти мовний тест (IELTS – 7,0, TOEFL – 593 за паперовий тест, або 97 за Інтернет-версію). Що стосується фінансування: університет може виділити певну фінансову допомогу, якщо аплікант дійсно її потребує.

І традиційна вишенька на торті – стипендії для юристів

  • Max Planck Society Research Scholarships – підтримує індивідуальні дослідницькі проекти.
  • PhD scholarships at the Faculty of Law – Університет Копенгагену пропонує стипендії для дослідників. Дедлайн у січні.
  • SeedGrant – стипендія від фонду WNISEF, за якою українці та молдовани можуть отримати до 100% фінансування навчання на програмах MBA (master of business administration), MPA (master of public administration) чи LL.M (Master of Laws) у топових американських університетах.
  • Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition – змагання для бакалаврів і магістрів юриспруденції, що пройде в липні 2017 року в Женеві. Команди з двох чоловік (бажано жінки й чоловіка), будуть представляти свої аргументи з гіпотетичних справ, що стосуються прав людини.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus