Де і як здобути IT-освіту за кордоном

робоче місце 4

Раніше усі мріяли бути юристами, однак завдяки технологічній революції сучасний світ охопила IT-лихоманка. Згідно з даними дослідницького агентства IDC, у 2016 році світовий ринок ІТ досягне відмітки у 3.8 трильйона доларів. Україна теж не пасе задніх: із січня по липень 2016 року кількість фахівців у провідних українських ІТ-компаніях зросла на 9% у річному вираженні (вельми позитивна тенденція). Диплом IT-фахівця відкриває багато перспектив, тому розповідаємо, університети яких країн найкращі та як туди вступити. А ще – даємо посилання на десятки стипендій.

Читайте також:

Америка

Університети США посідають почесні місця в рейтингу QS і згідно з порталом International Student, рішення вивчати IT – третє за популярністю серед іноземних студентів, що вступають в американські ВНЗ. Серед причин – висока якість освіти та велика кількість робочих місць. У 2015 році в американському ІТ-секторі працювало близько 5.9 мільйонів людей. Сюди входять як технічні (комп’ютерний розробник, мережевий адміністратор), так і нетехнічні посади (фінанси, маркетинг).

Важливо: існує ймовірність, що тобі доведеться скласти SAT чи ACT (American College Testing). SAT – це стандартизований тест для вступу у вищі навчальні заклади США. Його можна скласти в Києві чи Сумах. ACT – ще один тест, який визначає твою академічну готовність до навчання в університеті. В Україні можна скласти в чотирьох містах (Дніпро, Івано-Франківськ, Київ та Львів).

1. Массачусетський технлогічний інститут/Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Приватний університет, що славиться своїми інноваціями в сферах робототехніки й штучного інтелекту. Згідно з дослідженням 2014 року, випускники MIT заснували більше 30 000 діючих компаній, створили 4,6 млн робочих місць та заробили близько 1,9 трлн доларів річного доходу. Втім, у MIT досить важко потрапити – у 2015 році ВНЗ отримав заявки від 18 306 кандидатів, з яких вступило 1 519 – тобто всього 8 % абітурієнтів.

Бакалаврат. Щороку ВНЗ отримує близько 4 000 заявок від іноземних абітурієнтів, однак студентами стають менш ніж 150 із них. Це погана новина. Приємна – MIT пропонує щедру фінансову допомогу.

MIT рекомендує всім кандидатам попередньо вивчати певні предмети (зокрема, біологію та хімію) – однак це не обов’язкова умова для вступу. Університет пропонує іноземним студентам два варіанти обов’язкового тестування: перший – здати SAT чи ACT (American College Testing), другий – знайомий усім TOEFL (мінімум 577 балів за паперовий тест і 90 – за Інтернет). Ще більше інформації про вступний процес і дедлайни можна знайти на сайті університету.

Магістратура. Конкуренція дуже висока – від кандидатів вимагають диплом бакалавра й сильні знання з математики, фізики, комп’ютерних наук та інженерії. Необхідно заповнити онлайн-форму, надати результати TOEFL (мінімум 600 балів за паперовий тест, 250 за комп’ютерний і 100 – за Інтернет) чи IELTS (мінімальний результат – 7).

робота

2. Стенфордський університет/Stanford University.

Цей приватний університет – один із найбільш рейтингових і відомих не лише в Америці, але й в усьому світі. Стенфордський факультет інженерії славиться технологічними інноваціями в різноманітних сферах, зокрема IT, комунікацій, охорони здоров’я. Втім, Стенфорд також вельми вимогливий – у 2016 році вступило лише 2114 абітурієнтів із 43 997, тобто 4.8 %.

Бакалаврат. Починаємо із заповнення двох форм: Coalition Application та Common Application. Обов’язково потрібно скласти SAT чи ACT, додатково Стенфордський університет рекомендує (не вимагає) результати TOEFL. Більше інформації щодо процесу подання заявок можна знайти на сайті. Іноземні студенти також можуть спробувати отримати фінансову допомогу – детальніше тут.

Магістратура. Потрібно заповнити заявку й надати пакет документів, зокрема рекомендаційні листи та список попередніх академічних здобутків. З обов’язкових іспитів – GRE й TOEFL (мінімум 575 балів за паперовий тест і 89 – за Інтернет). Ще більше інформації про вступ – на сайті.

3. Гарвардський університет/Harvard University.

Приватний ВНЗ, один з членів елітної Ліги плюща. Гарвардський університет був заснований ще в 1636 році і з цього часу може похвалитися 47 лауреатами Нобелівської премії, 32 президентами різноманітних країн та 48 володарями Пулітцерівської премії. У Гарвард доволі складно вступити, однак з усіх студентів тут навчається 11.4% іноземців.

Бакалаврат. Гарвард приймає два види заявок: Common Application чи Universal College Application. Серед обов’язкових тестів – ACT та SAT. Гарвард, як і Стенфорд, не вимагає результати TOEFL, але наголошує – високий рівень англійської мови необхідний для успішного навчання. Завітай на сайт, щоб дізнатися більше деталей про вступ.

Магістратура. Щоб почати процес вступу, зайди на сайт. Там ти знайдеш необхідну онлайн-форму та список необхідних документів, зокрема результати GRE, рекомендаційні листи й перелік академічних здобутків. Щоб довести високий рівень англійської мови, доведеться скласти Інтернет-версію TOEFL (мінімальний бал – 80).

Крім цих престижних університетів, варто звернути увагу на Carnegie Mellon University, University of California, Berkeley та Princeton University – вони теж посідають високі місця в рейтингу.

робоче місце

Реклама

Європа

Великобританія

Якщо бажаєш отримати європейську освіту в сфері IT – зверни увагу на Англію. Зокрема:

1.Оксфордський університет/University of Oxford.

Альма-матер світових лідерів, нобелівських лауреатів, олімпійських чемпіонів. Університет займає перші місця в багатьох рейтингах. Охочих навчатися в Оксфорді дуже багато, зокрема у 2015 році більше 18 000 людей надіслали заявки для навчання на бакалавраті й 24 000 ¬– на магістратурі, тоді як університет виділяє близько 3 200 й 5 250 місць відповідно. Приємна новина: в Оксфорді навчається багато іноземних студентів – близько 17 %. А походять вони зі 138 країн.

Бакалаврат. Потрібна онлайн-форма знаходиться на сайті UCAS (University and Colleges Admissions Service). Тут обробляються всі заявки, які стосуються вищої освіти в Великобританії. Крім цього, усім, хто прагне здобути диплом з комп’ютерних наук, необхідно скласти MAT (Maths Aptitude Test). В Україні це можна зробити в двох місцях – British Counсil та LLC Grade Educational Center. Ще більше інформації про тест можна знайти на сайті. Щоб продемонструвати рівень англійської, можна скласти IELTS Academic (мінімальний бал – 7.0), TOEFL iBT, тобто Internet-based Test, що складається в Інтернеті, а не на папері (100), CPE (Cambridge Certificate of Proficiency in English, мінімальний результат – 185) чи CAE (185).

Багато корисної інформації можна знайти в університетському довіднику.

Магістратура. Заповнюємо University of Oxford Graduate Application Form, доводимо рівень англійської (за допомогою тих же тестів, що вимагаються для вступу на бакалаврат) та надаємо супровідні документи, зокрема рекомендаційні листи, список академічних здобутків та резюме. Більше інформації можна знайти за посиланням. Також варто ознайомитися зі стипендіями, що пропонує університет.

робоче місце

2. Кембриджський університет/University of Cambridge.

Один із найстаріших британських університетів і постійний гість різноманітних рейтингів. Кембриджський факультет комп’ютерних наук і технологій називається Computer Laboratory. Тут можна поглибити знання з багатьох аспектів інженерії, технологій та математики.

Бакалаврат. Заповнюємо вже знайому UCAS-форму, а на додачу – Supplementary Application Questionnaire (SAQ). Крім цього, кандидатам доведеться скласти Computer Science Admissions Test (CSAT) та підтвердити рівень англійської. Кембридж пропонує на вибір:

  • IELTS (7.5);
  • Cambridge English: Advanced (A чи B);
  • Cambridge English: Proficiency (A, B, C).

Ще більше інформації – на сторінці Computer Science та сайті.

Магістратура. Ти можеш здобути MPhil (Master of Philosophy) у галузі Advanced Computer Science (просунуті комп’ютерні науки) чи PhD (Doctor of Philosophy) у Computer Science (комп’ютерних науках). Для обох курсів є окремі вимоги, ознайомитися можна тут і тут. Іноземним кандидатам необхідно надати результати одного з цих мовних тестів:

робоче місце

3. Імперський коледж Лондона/Imperial College London.

Коледж фокусується на інженерних, наукових, медичних та бізнес-дисциплінах. Це альма-матер 14 нобелівських лауреатів і двох володарів медалі Філдса – найпрестижнішої математичної нагороди.

Бакалаврат. Щоб дізнатися додаткові умови для вступу на той чи інший факультет, завітай на цю сторінку. Серед загальних вимог – заповнена форма UCAS та результати мовного тесту. Це може бути IELTS (6.5 – стандартний результат або 7.0 – високий), PTE (Pearson Academic) – оцінка може бути стандартною (мінімум 62) або високою (мінімум 69) та TOEFL iBT (92 – стандартний результат, 100 – високий). Крім цього, можна скласти університетський English Language Test. Більше інформації про вступ на сайті.

Магістратура. Заповнюємо спеціальну онлайн-форму й доводимо рівень англійської за допомогою тих же мовних тестів. Більше інформації про вступ тут, і не забувай перевірити додаткові умови, що може висунути обраний факультет!

Швейцарія

Ще одна європейська країна, що пропонує якісну IT-освіту. Зокрема, зверни увагу на Федеральну вищу технічну школу Цюриха (ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology). Важливо: навчання у ВНЗ ведеться німецькою, тому потрібно довести високий рівень володіння мовою (один із варіантів – TestDaf з мінімальним рівнем 4 у всіх частинах іспиту). Також варто звернути увагу на сторінку зі стипендіями.

Федеральна політехнічна школа Лозанни (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL). Умови для вступників доволі стандартні: потрібно заплатити внесок і надати необхідні документи. Крім цього, заклад пропонує гранти.

робоче місце

Німеччина

Мюнхенський технічний університет (Technical University of Munich) – один із провідних європейських університетів, що займається підготовкою науковців. Може похвалитися 13 лауреатами Нобелівської премії. Для вступу потрібно заповнити онлайн-форму, надати супровідні документи й довести рівень німецької мови (зокрема, приймається TestDaf з мінімальним рівнем 4 у всіх частинах іспиту).

Нідерланди

Делфтський технічний університет (Delft University of Technology) – найстаріший та найбільший технічний університет у країні. Щоб вступити на бакалаврат, потрібно довести знання англійської (TOEFL iBT – 70 чи IELTS – 5.5). Для деяких спеціальностей мінімальний бал може бути іншим. Майбутнім магістрам теж необхідно надати результати мовних тестів, а також есе та рекомендаційні листи. Важливо: мова навчання у ВНЗ – датська, хоча більшість підручників написані англійською мовою.

Франція

Політехнічна школа (Ecole Polytechnique) – провідний французький університет наук і технологій. Деталі про вступ на бакалаврат тут, а магістрам варто ознайомитися з цією інформацією. Зокрема, майбутнім магістрам потрібно надати результати TOEFL iBT (мінімум 90) та IELTS (мінімум 6.5). Зверни увагу на сторінку зі стипендіями.

робота

Азія

Азія переживає стрімкий економічний розвиток, особливо у сфері IT та технологій. Не дивно, що азійські університети посідають почесне місце в рейтингах, які стосуються комп’ютерної освіти.

1. Національний університет Сінгапуру/National University of Singapore: NUS.

Шоб стати студентом NUS, потрібно буде скласти ACT with Writing, SAT та SAT Subject Tests. Більше інформації про вступ – тут і тут. Магістрам же варто завітати на цю сторінку. Крім цього, університет пропонує стипендії – для бакалаврів і магістрів.

2. Гонконгський університет науки і технологій/The Hong Kong University of Science and Technology: HKUST.

Необхідно заповнити онлайн-форму. Університет може вимагати результати різноманітних тестів, наприклад, SAT чи AP. Більше про вступ на бакалаврат тут.

Майбутнім магістрам необхідно довести рівень володіння англійською – це можна зробити завдяки TOEFL iBT (мінімум 80), TOEFL pBT (550) чи IELTS (6.0). Більше інформації про вступ тут.

Крім цього, варто переглянути стипендії, які пропонує ВНЗ.

ноут

3. Tsinghua University, Китай.

Необхідно почати із заповнення онлайн-форми. Більше інформації про вступ – за посиланням. Магістрам потрібно подати ту ж електронну заявку, більше інформації тут. Університет також пропонує чотири стипендії для іноземних студентів.

Канада

Торонтський університет (University of Toronto) також увійшов у ТОП-20 рейтингу QS. Потрібно подати онлайн-заявку через Ontario Universities Application Centre і довести рівень англійської за допомогою IELTS (6.5) чи TOEFL (100 – за Інтернет, 600 – за паперовий).

Австралія

Університет Мельбурна (The University of Melbourne) ще один член ТОП-20 рейтингу QS. Серед важливих справ: обираємо, що скласти – TOEFL чи IELTS, а також шукаємо підходящі стипендії. Більше деталей для майбутніх бакалаврів тут. Інформація для магістрів – за посиланням.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus