Site icon STUDWay

Збої в роботі мозкового чипа: що сталося з першим пацієнтом Neuralink

Ноланд Арбо, Neuralink.

Фото - showmetech.com.br.

Ноланд Арбо, перший пацієнт, якому імплантували мозково-комп’ютерний інтерфейс від компанії Neuralink, висловив свої занепокоєння. Нещодавно чип почав працювати зі збоями через проблеми з від’єднанням контактів, що вплинуло на його функціональність.

За даними STUDway із посиланням на «24 канал», 29-ний житель Техасу, паралізованний під час дайвингу внаслідок нещасного випадку 8 років тому, спочатку отримав відмінні результати після імплантації. Використовуючи нейрочип, він навчився силою думки керувати курсором, грати у відеоігри та спілкуватися в соцмережах.

Проблеми з імплантом

Ускладнення виникли, коли контакти імплантату, вставленого в моторну кору головного мозку, поступово почали від’єднуватися. За словами представників Neuralink, це може бути зв’язане з потраплянням повітря в череп під час операції. В інтерв’ю для Bloomberg Арбо розповів про втрату нових здібностей, включаючи контроль над курсором:

«Я перестав контролювати курсор. Спочатку думав, що це через якісь зміни. Але потім повідомили, що контакти в моєму мозку від’єднуються. Я сподівався, що зможу користуватися ним ще якийсь час, але моя мандрівка, здається, добігає кінця».

Покращення від Neuralink

Попри проблеми з контактами, компанія Маска налаштувала алгоритм інтерпретації сигналів, що підвищило пропускну здатність даних. Чоловік знову зміг керувати курсором для набору тексту, а програмне забезпечення поступово навчається розпізнавати слова, щоб зрештою інтерпретувати речення швидше.

Необхідність удосконалення

Досвід Арбо є ключовим етапом у розвитку технології мозково-комп’ютерного інтерфейсу. Neuralink хоче надати подібні можливості іншим людям з аналогічними проблемами, але спершу компанія повинна вирішити труднощі, що виникли у першого пацієнта. Арбо залишається вірним експерименту. Він погодився залишити чип у мозку на рік, щоб оцінити його довгостроковий вплив, ефективність та безпечність. Незважаючи на початкові труднощі, Арбо оптимістично налаштований щодо майбутніх досягнень і зацікавлений у наступній версії імплантів.

Нагадаємо, ми раніше повідомляли Ілон Маск втратив титул найбагатшої людини світу.

Exit mobile version