«Завтра.UA»: три історії стипендіатів

zavtra-ua

Розповідаємо, чому сама стипендія – це важливо, але не головне

«Завтра.UA» – стипендіальна програма Фонду Віктора Пінчука, яка надає фінансову підтримку талановитій молоді для продовження освіти та реалізації власних проектів. За 12 років стипендіатами програми стали понад 2 500 студентів, які реалізували 170 проектів та взяли участь у 120 зустрічах з провідними спікерами України й світу, організованих Фондом Віктора Пінчука.

Ми розпитали переможців програми про їхні історії участі, переваги статусу стипендіата й авторські соціальні та бізнес проекти. Детальну інформацію щодо умов участі в програмі та інструкцію з подання заявки шукай тут. Цього року конкурс проходить до 30 листопада на сайті програми.

Іванна Небор

Іванна НеборЯ була стипендіаткою двічі. Почула про цю програму від знайомих. Мене зацікавили умови конкурсу: потреба готувати наукову роботу, писати мотиваційні листи, отримувати рекомендації. Це стало викликом, мені хотілося себе перевірити. Наукову роботу я вже мала, треба було лиш оформити з неї статтю.

Це абсолютно новий формат, у якому ти можеш показати свої лідерські якості і, що більш важливо, вміння працювати в команді. Наступного разу подавалася з таким самим бажанням: познайомитися з новими людьми, знову створити для себе стресову ситуацію, працювати з дедлайнами. Вдруге виграти набагато складніше, адже тебе оцінюють інакше, ставлять вищі критерії. Ти маєш показати, як виріс за рік. Це було цікаво.

Спільнота стипендіата дарує знайомства з неординарними людьми. Я вивчала медицину, постійно перебувала у своєму колі, тож цей досвід був новим. У 2016 році ми спільно з іншими студентами заснували медичну платформу INgenius, яка проводить заходи й перекладає статті про медицину (10 освітніх зустрічей за 2018 рік, понад 30 000 підписників на Facebook – прим. ред). Від «Завтра.UA» ми отримали грант на проведення школи для студентів і лікарів.

Участь у таких проектах розвиває твої комунікативні й лідерські здібності. Ти вчишся ставити питання, виступати на публіці. Спочатку важко усвідомити, який внесок до твого розвитку це може зробити, але участь у проекті додає впевненості в собі й збагачує особистість. «Завтра.UA» – одна з найкращих програм для молоді в Україні. Однозначно раджу.

Дмитро Чумаченко

Дмитро ЧумаченкоПро програму «Завтра.UA» дізнався випадково, коли вчився на третьому курсі Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», та вигравав стипендію тричі. Без сумнівів можу сказати, що спільнота стипендіатів «Завтра.UA» змінила моє життя. Зустрічі зі світовими лідерами думок, впливовими людьми та спілкування з однодумцями спонукають дивитись на світ із різних сторін та значно розширюють горизонти. Також програма виховує соціальну відповідальність. Як колись мені сказав засновник «Завтра.UA» Віктор Пінчук, – «Коли ти заробив мільйон, хочеш заробити мільярд. Коли став мільярдером, прагнеш змінити історію».

Цінності, які прививає програма, та можливості, які вона дає, дозволяють зрозуміти, що необов’язково заробляти мільйони, щоб змінювати світ навколо, тому що все починається з тебе. Люди, які тебе оточують у спільноті, з часом стають бізнес-партнерами, вірними друзями, а для декого навіть парами на все життя.

Наразі, окрім основної роботи, я очолюю соціальний освітній проект «Школа ІТ професіоналів ProfIT». Проект спрямований на підвищення рівня освіти і відповідності вимогам сучасного ринку студентів IT-спеціальностей, а також початківців IT-сфери. За три роки існування проекту ми провели 96 відкритих лекцій, 23 профорієнтаційних заходів для школярів «Стань студентом на один день», 8 зустрічей IT-English speaking club, 3 безкоштовних курси, 2 чемпіонати з інформаційних технологій для школярів на понад 300 учасників, чемпіонат з програмування для студентів-першокурсників на 150 учасників, міжнародну науково-практичну конференцію ІТ-професіоналів та аналітиків комп’ютерних систем «ProfIT Conference».

Тим, хто сумнівається у своїх силах, пораджу в будь-якому випадку спробувати та брати участь у конкурсі. Адже такий шанс не можна втратити!

Анна Шийчук

Анна ШийчукМною керував інтерес. Я брала участь двічі, тому що можна (сміється). Тепер у програмі можна взяти участь лишень два рази, а за часів мого студенства – вигравай хоч щороку. Якщо ти стипендіат – ти отримуєш менторську підтримку, відвідуєш табори, публічні лекції, Ялтинську європейську стратегію. На жаль, я дізналася про програму аж на четвертому курсі, тож могла подаватися на конкурс лише двічі.

Це – спільнота прогресивної, адекватної та амбіційної молоді. Особливість програми – два тури відбору. Позаяк ця програма недержавна, тож має багаторівневі захисти від плагіату. Фонд дуже переймається чистотою і прозорістю конкурсу. Стипендію отримують ті, хто дійсно на неї заслуговує. Коли я була студенткою, стипендія була для мене приємним бонусом.

Наразі мені 28, я сім років тому завершила навчання і досі залишаюся у спільноті, вже як менторка. Це формує мій світогляд, ціннісні речі, дає відчуття приналежності до інтелектуальної еліти країни. І це насправді велика сила.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus