30 дієвих порад, щоб успішно завершити онлайн-курс

робоче місце

Лорі Пікард – засновниця No-Pay MBA. Вона успішно завершила понад 25 масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) та зібрала 30 найкращих прийомів, що допоможуть тобі повторити її успіх.

Технічні поради

1. Відкривай відео онлайн-курсу на весь екран. Простий, але ефективний шлях мінімізувати відволікання.

2. Закривай усі інші вікна. Це більш радикальний підхід, проте може бути просто необхідним рішенням.

3. Виходь з електронної скриньки та соціальних мереж під час навчання.

4. Вимикай звук на телефоні. Можливо, навіть клади його у іншій кімнаті.

Реклама

Поради із тайм-менеджменту

5. Відмічай у календарі час, коли навчаєшся. Тоді будеш ставитися до цього як до свого обов’язку.

6. Встановлюй нагадування у календарі та телефоні. Не забувай виділити час для навчання.

7. Навчайся онлайн на роботі, але тільки із дозволу керівника. Більшість керівників прихильно ставиться до прагнень підлеглих самовдосконалюватись і професійно розвиватися. Деякі навіть оплатять сертифікати курсів.

простір

Поради з організації навколишнього простору

8. Використовуй звуконепроникні навушники. Блокуй усі зовнішні звуки та фокусуйся лише на завданні.

9. Слухай музику, яка допомагає сконцентруватися. Багато слухачів курсів використовують цей метод для запобігання «блуканню» думок.

10. Організовуй свій навчальний простір. Роби його комфортабельним та приємним. Розміщуй у полі зору зображення, які будуть надихати на досягнення успіху.

11. Зачиняй двері. Просто, але ефективно.

12. Розмісти у робочому просторі перелік цілей. Наприклад, з 10 пунктів. Наявність написаних цілей у робочому просторі дозволить постійно бачити основну мету.

13. Роби зарядку під час онлайн-навчання. Але зауважимо, що це працює тільки якщо треба слухати лекції, а не нотувати чи опрацьовувати практичні завдання.

14. Вставай або відходь від комп’ютера. Знову ж таки, якщо не потрібно одночасно вирішувати практичні завдання чи відповідати на тестові запитання, це може допомогти уникнути спокуси перевірити, що робиться у інших вкладках браузера.

Психологічні хитрощі

15. Заохочуй себе за успішне виконання невеличких завдань. Одне виконане завдання чи прослухана тема = одне веселе відео про котів.

16. Оплачуй сертифікат курсу. Згідно зі свідченнями організаторів МВОК, люди, які оплачують сертифікат курсу, мають у десять разів більше шансів закінчити курс.

17. Фіксуй здобутки. Демонструй сертифікати у профілі LinkedIn чи в освітньому портфоліо або десь у власному приватному списку, переконайся, що стежиш за своїми успіхами.

18. Публічно анонсуй наміри. Як тільки зареєструєшся на новий курс, напиши про це у Facebook, Twitter, розкажи друзям та колегам.

19. Використовуй МВОК, як нагороду по завершенні менш приємних завдань. Замість того, щоб сприймати МВОК як черговий пункт списку справ, використовуй онлайн-навчання як винагороду за завершення важкого чи неприємного завдання.

20. Використовуй методику «просто почни». Ця проста методика стверджує, якщо просто зробиш перший крок, імовірніше за все, продовжиш. Що найпростіше ти можеш зробити, щоб почати? Відкрити веб-сторінку, залогінитися або почати читати навчальний план. Або просто відкрити першу лекцію і дозволити їй завантажитися. Використовувати методику «просто почни» набагато легше, ніж методику «просто продовжуй».

21. Одягайся для навчання як на роботу. Ця хитрість дозволить поводитися професійно і бути серйозним і сфокусованим на завданні.

22. Формулюй перед собою невеликі завдання. Подібно до методики «просто почни», якщо розіб’єш роботу на невеличкі підзавдання, наприклад, відео чи тести, зможеш закінчити курс набагато простіше, витрачаючи усього декілька хвилин на день.

організація

Прийоми соціального навчання

23. Бери участь у груповому навчанні. Це потужний і перевірений мотиватор. Знаходь навчальну групу на форумі в ході обговорення курсу або створи свою власну.

24. Знаходь собі ментора на курс.

25. Знаходь товариша, що навчатиметься паралельно з тобою. Або познайомся з кимось на форумі курсу, або разом із кимось зареєструйся на курс.

26. Знаходь собі людину, якій будеш звітуватися. Це чудова методика для того, щоб залишатися вмотивованим. Все, що потрібно – знайти товариша, який готовий один раз на тиждень заслуховувати список цілей на наступний тиждень і досягнень на попередньому.

Поради від експертів МВОК

27. Використовуй техніку Pomodoro. Подібно до методики «просто почни» техніка Pomodoro привчає працювати серіями з 25-хвилинних інтервалів за таймером. Коли час виходить – зупиняйся на перерву. Так навчання на МВОК стане більш ефективним, оскільки ти чітко знатимеш, що повинен докладати зусиль лише до сигналу таймера. Також зможеш повніше засвоювати знання шляхом «коливань» між сфокусованим і розсіяним режимами мислення. Ця техніка докладно розкрита у надзвичайно популярному МВОК «Як навчитися вчитися».

28. Слухай музику, що, з наукової точки зору, здатна сконцентрувати. Коли слухаєщ треки, що спеціально розроблені для введення мозку у стан сфокусованої свідомості, концентруєшся більш глибоко, ніж при прослуховуванні звичайної музики. Focus@Will – один із сервісів, що допоможе це зробити.

29. Додавай швидкості. МВОК-платформи типу Prometheus, Coursera чи edX дозволяють налаштовувати швидкість відтворення відео. Велика кількість людей рекомендує пришвидшувати лекцію професора до того рівня, який необхідний для постійного утримання уваги і пильності, щоб не відставати.

30. Роби нотатки. Це найбільш рекомендований спосіб продовжувати виконувати завдання. Друкуй замітки, малюй їх на планшеті або тримай олівець та папір поряд з комп’ютером, тому що у сучасному світі онлайн-навчання ніщо не зрівняється із старомодними замітками.

Оригінал. Переклад: Антон Сененко
Автор: Лорі Пікард
Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus