Заплануй кращу версію себе: чекліст із саморозвитку

girl1

Лінь і прокрастинація, зручне ліжко і серіальчик, нудьга і відсутність мотивації… Двома словами – карантинний настрій. Що ж, тоді поговорімо про актуальну як ніколи річ – твій саморозвиток! Ще не було зручнішого часу, щоб подбати про себе коханого(-у): прокачати скіли, випрацювати корисні звички, знайти гармонію зі своїм тілом. Ставимо таймер на… місяць! І будуємо план дій.

Саморозвиток – це невід’ємний складник, який веде до верхівки потреб піраміди Маслоу – самовираження. Якщо простіше – це просто дуже потрібно, щоб почуватися впевнено і досягати цілей. Власне, для початку самовдосконалення потрібно поставити перед собою мету, відповісти на запитання «Для чого це мені?», оцінити свої знання і можливості – це і буде твій відправний пункт. Наш чекліст із саморозвитку розіб’ємо на три частини: інтелект (тобто тренування розуму, покращення пам’яті), енергія (і все, від чого вона залежить, адже головне джерело енергії – це твоє тіло) та особистість (вдосконалення твого «я»). Можеш працювати над усіма частинами або обрати одну, найважливішу для тебе.

Інтелект

 • Читай. Ми віримо, що ти чудово розумієш користь читання і практикуєшся в цьому. Зроби цю звичку регулярною на місяць: став індивідуальну ціль і дотримуйся її виконання. Комусь вистачає 15 хвилин, а хтось не зупиняється на 50 сторінках – оціни свою ситуацію тверезо, щоб така проста річ, як книжка, не втомлювала тебе передчасно.
 • Учи мови. На це ніколи не вистачало часу – може, тепер знайдеться? Покращуй англійську або іншу, вибрану тобою іноземну. Можна скористатися ресурсами для вивчення мов, проходити курси онлайн, а якщо це справді важко вписати в графік – просто вчи слова. Почни з п’яти на день. Згодом можеш збільшити кількість, а якщо ні – ти все-таки матимеш додаткові 150 слів у своєму запасі. Вау!
 • Роби корисні перерви. Нам усім знайоме відчуття, коли, втомившись від хатніх справ або написання дипломної роботи, справжньою віддушиною стає серіал чи відео на YouTube. Одна серія змінюється іншою, під одним відео з’являється рекомендація ще цікавішого… Зміни ставлення до своїх перерв і проводь їх із користю, наприклад, переглядаючи відео TEDx, слухаючи подкасти, дивлячись блоги англійською. Одна продуктивна перерва на день протягом місяця здатна розширити твій кругозір.

Реклама

Енергія

 • Спорт. Фізичні навантаження дуже важливі для правильного функціонування твого тіла і циркуляції енергії. Рух – це енергія, а в умовах карантину, коли розгулятися особливо і немає куди, фізичні навантаження вдвічі важливіші. Зроби базове 15-хвилинне тренування, спробуй йогу, танцюй за відеолекціями, якщо вистачає простору. Щасливчики, котрі живуть біля лісу чи парку, можуть виходити на пробіжку чи прогулянку. Гуляти одному(-ій) надзвичайно приємно, бо це впорядковує думки – спробуй!
 • Їжа. Це ще одне джерело правильної енергії, яке буває важко контролювати. Звикнути до солодкого, фастфуду і шкідливих перекусів значно легше, ніж перевчитися у протилежний бік. Тому в цей місяць, який ти присвячуєш саморозвитку, подбай і про спосіб харчування. Почни з малого: випивай зранку склянку чистої води, обмеж кількість солодкого, знайди йому замінники (наприклад, сухофрукти), відмовся від великої кількості кофеїну, нехай твої перекуси будуть корисними. Важка їжа та алкоголь – це вороги легкості й енергійності. Щоразу, коли виникатиме спокуса, спитай себе, чи це варте того, щоб згодом бути без сил і мотивації.
 • Здоровий сон. Це взагалі фундамент і частенько ахіллесова п’ята. Поки не горять дедлайни, а вечірки відкладені на невизначений час, попрацюй над тим, щоб урегулювати біоритм. Навчися прокидатися і засинати в той самий час щодня, спи не менше ніж 7 – 8 годин, але і не більше ніж 9. Проведи експеримент, прочитай книжку Гела Ерлода «Магія ранку» і спробуй прокидатися справді рано. Не забудь занотовувати свої досягнення.

Особистість

 • Спілкування. Коло твого спілкування будує тебе як особистість. Переглянь свої контакти і визнач, чи немає там токсичних людей, які приносять негатив у твоє життя. Чи потрібні тобі такі контакти? Водночас проаналізуй, з ким би тобі було корисно познайомитися, хто може стати наставником, однодумцем. В умовах карантину люди більше відкриті до спілкування в соціальних мережах, тож не соромся писати першим(-ою). Ще одна ідея – попрацювати над ораторським мистецтвом, жестами, послухати чи почитати про психологію спілкування.
 • Час на мрії та думки. Тобто можливість побути наодинці із собою, планувати, обмірковувати, записувати. Нехай у цей момент тебе нічого не відволікає. Дай волю своїй креативності та обов’язково занотуй кожну нову ідею і ціль, яка спаде на думку. Відкладай телефон. Проводь без нього хоча б по годині перед сном і після пробудженя; це дасть змогу засинати без зайвого інформаційного шуму, а зранку – упорядкувати думки і налаштуватися на позитивний день.
 • Любов до себе. Це початок усього найкращого у твоєму житті. Почни самовдосконалення з прийняття себе. Усміхайся собі в дзеркалі. Медитуй. Припини говорити негатив про себе. Не говори, що «не зможеш». Напиши афірмації (короткі позитивні фрази про те, яким(-ою) ти себе хочеш бачити) і повторюй їх щодня.

Помічники

На шляху до вдосконалення тобі можуть допомогти і зовнішні фактори, такі собі помічники для самоорганізації, якими не потрібно нехтувати.

 • Користуйся трекером звичок. Можеш вписати в нього навіть усе із вищеперерахованого. За правилами, нам потрібен 21 день, щоб призвичаїтися до чогось нового. Відмічаючи щодня свій результат, ми візуально стежимо за прогресом, а це мотивує продовжувати. Працюй над звичкою читати щодня, робити зарядку, користуватися зубною ниткою тощо і вдосконалюй себе.
 • Плануй. Заведи віртуальний або паперовий планер, куди будеш нотувати справи і цілі. Щодня виділяй три головні справи і не забувай їх закреслювати після виконання. У тому самому нотатнику можеш зазначити, що плануєш зробити до кінця місяця, між іншим, для саморозвитку. Перечитуй цей список час від часу.
 • Організуй свій простір. У прибраному приміщенні працюється краще, тож настав час викинути все зайве, витерти пил навіть у найвіддаленіших закутках і тримати робоче місце в порядку. Роби прибирання поступово і скористайся порадами Марі Кондо.

Може бути важко, але може бути і дуже просто, якщо правильно себе налаштувати. Для чого ти це робиш? Звісно, для себе майбутнього(-ої), вдосконаленого(-ої), наближеного(-ої) до цілей. Ми в тебе віримо. Пиши свій чекліст і став таймер на місяць!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus