Уряд хоче залучити роботодавців до підготовки студентів

Роботодавці

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Її суть полягає в тому, що роботодавець братиме безпосередню участь у навчанні студентів.

Концепцію представила очільниця МОН Лілія Гриневич. Вона підкреслила, що впровадження дуальної освіти допоможе подолати проблему зношеності обладнання у закладах вищої та професійної освіти, дасть змогу роботодавцям включитися у процес підготовки, а не перенавчати випускників, а також ефективніше використовувати час і кошти студентів, закладів освіти та роботодавців.

Дуальна освіта передбачає поєднання навчання у виші з навчанням на робочому місці, де учні та студенти здобуватимуть від 25% до 50% навчальних кредитів. Результати навчання оцінюватиме не лише університет, а й роботодавець. Він також братиме участь у відборі учасників програми.

Відносини між студентом, закладом освіти й роботодавцем регулюватимуться на основі договору, де будуть прописані права та обов’язки сторін.

«Фактично це система, що дозволить нам ще в процесі навчання будувати місток між роботодавцем та здобувачем освіти. Учні та студенти зможуть побачити на власні очі виробництво чи компанію, в якій в майбутньому зможуть працювати, навчитися роботі на сучасному обладнанні», – розповіла Гриневич.

Концепція стала результатом 2,5 років обговорень між експертами, роботодавцями, закладами освіти та органами влади.

Нагадаємо, раніше у МОН назвали 10 змін в умовах прийому до вишів у 2019 році.

Фото: unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus