Кожні 4 роки у лютому з’являється 29 число і 2024 рік дарує нам цю додаткову добу. Астрофізики Міндж Кім та доктор Джеймс МакКормак пояснюють, що високосні роки виконують важливу роль у синхронізації календаря із земним орбітальним рухом. Тропічний рік, або повний оберт Землі навколо Сонця, становить близько 365,24 дня що є трохи більшим, ніж у стандартному 365-денному календарі.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Phys», Кім підкреслює, що це мінімальне відхилення важливе для узгодження календаря з астрономічними сезонами, запобігаючи значним зсувам протягом багатьох років. Якщо не враховувати це, то звичайний календар втратив би свою синхронізацію, викликаючи невідповідність із природними ритмами Землі. Додавання 29 числа у високосний рік – це простий спосіб виправити цю розбіжність і григоріанський календар, що зараз є стандартним, втілює цю концепцію. Високосні роки були введені у римському календарі ще за часів стародавнього Риму, коли Юлій Цезар запропонував юліанський календар. Кожні 4 роки додавався день, щоб коригувати розходження між сонячним роком і 365,25-денним роком календаря.
Однак це призвело до перекоригувань, оскільки сонячний рік триває трохи менше – 365,2422 дні. Папа Римський Григорій XIII в 1582 році вніс календарну реформу, створивши григоріанський календар. Щоб зменшити перевищення, цей календар пропускає 3 високосні дні кожні 400 років, забезпечуючи середню тривалість року – 365,2425 дня близьку до сонячного року.