Чи здатен ти вирішити задачу на мільйон доларів?

наука

У світі існує багато складних задач, за вирішення яких можна отримати значну винагороду і забезпечити собі безбідне майбутнє. Якщо ти полюбляєш розгадувати загадки і не боїшся труднощів, зверни увагу на ці 4 челенджі.

Математичні задачі тисячоліття

Тут ми трохи тебе надурили, тому що внесли в один цикл аж шість задач. Якщо тобі вдасться довести хоча б одну із них, зможеш отримати 1 млн дол. США.

У 2000 році Математичний інститут Клея оприлюднив сім математичних гіпотез, які впродовж багатьох років так і не були доведені. Протягом 16 років довести вдалося лише одну – гіпотезу Пуанкаре. У 2002 році її довів російський математик Георгій Перельман. Після цього жодних нових «відкриттів» так і не сталося.

Отже, якщо ти полюбляєш математику, то радимо подумати над вирішенням наступних задач:

  1. Гіпотеза Рімана
  2. Гіпотеза Берча і Свіннертона-Даєра
  3. Гіпотеза Ходжа
  4. Квантова теорія Янга-Мілса
  5. Рівняння Нав’є-Стокса
  6. Рівняння P=NP

Всі вони чекають, коли хтось прийде і доведе чи розв’яже їх, тому не зволікай. Хапай калькулятор і вперед.

Детальнішу інформацію можна знайти тут.

математика

Реклама

Задача про паранормальне: хто тут екстрасенс?

Ти віриш у існування паранормального, вмієш пересувати предмети силою думки і спілкуватися із привидами? Добре, тоді радимо тобі поборотися за великі гроші – Освітній фонд Джеймса Ренді пообіцяв 1 млн дол. США будь-кому, хто доведе існування паранормальних явищ.

Однак не слід бути занадто впевненим у собі (навіть якщо ти вже переміг в українській «Битві екстрасенсів»). Щоб довести свою правоту, тобі доведеться надати значну кількість доказів і пройти купу тестів та інтерв’ю (такі вже правила). З моменту започаткування Фонду у 1996 році жодному претенденту так і не вдалося пройти всі випробування. Тим краще для тебе – можеш стати першою людиною, яка офіційно доведе, що паранормальна активність існує.

Детальнішу інформацію можна знайти тут.

M Prize: ліки від старості

Ліків від старості, на жаль, ще не існує, однак, це не означає, що деякі організації не працюють над їхнім винайденням. Так, Фонд Мафусаїла організував премію M Prize, головною метою якої є винайдення нових технологій задля уповільнення процесу старіння.

Перед усіма бажаючими отримати премію стоїть лише одне завдання – суттєво подовжити життя звичайним мишам (вид – Mus Musculus). Можеш використовувати будь-які технології, головне, щоб твій Mus Musculus прожив значно більше, ніж відведені йому два роки. При цьому розумова і фізична діяльність миші не повинні погіршитися.

Премія складається з двох частин: Longevity Prize (рекорд за найдовшу тривалість життя миші) і Rejuvenation Prize (процес омолодження дорослих мишей).

Якщо тобі вдасться здобути перемогу в одній із цих двох категорій, то ти отримаєш 4 млн дол. США.

НаУКМА

Virgin Earth Challenge: порятунок від глобального потепління

Найбільший куш підготував англійський підприємець і інвестор сер Річард Бренсон. Так, той самий, що заснував корпорацію Virgin Group. У 2007 році він пообіцяв виплатити 25 млн дол. США тому, хто винайде дієвий метод очищення атмосфери Землі від парникових газів, тим самим врятувавши нашу планету від глобального потепління.

На сьогодні в атмосфері Землі знаходиться близько 200 млрд метричних тон парникових газів. Тобі ж треба винайти спосіб, щоб прибрати лише один мільярд тон газів, довівши, що це можливо.

До речі, радимо поспішити, бо 11 компаній вже розробили свої методи очищення атмосфери і пройшли до фіналу конкурсу. Але їхні технології все ще далекі від досконалості. Можливо, ти – саме той, чиї ідеї стануть основою для подолання глобального потепління.

Детальнішу інформацію можна знайти тут.

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus