З любов’ю до себе. Присвячується всім у День Святого Валентина

Це може бути єдиний день у календарі, коли ми згадуємо, що у нас немає пари, черговим святом, коли потрібно дарувати подарунки, або приємним вечором для зустрічі з коханою людиною. У кожного своє ставлення до Дня Святого Валентина. Ми поговорили з представниками покоління Z і довідалися, що вони думають про 14 лютого. Дізналися, як вони святкують цей день зі своєю другою половинкою, куди ходять, чи дарують подарунки і чи вважають, що День усіх закоханих створений тільки для пар. Якщо ти не знаєш, як провести 14 лютого, але не хочеш залишатися самотнім(-ньою), – читай, як створити настрій для себе і коханих людей у цей день.

Варвара Зарицька

varvara«Я нейтрально, скоріше навіть холодно ставлюся до Дня Святого Валентина. Зазвичай усі одинаки відверто зневажають, а «хеппі каплз» занадто підносять значущість цього свята. Мені доводилося бути по обидві сторони «барикади», але це не внесло кардинальних змін. Це просто день, який я проводжу так само, як і попередні. Минулого року на 14 лютого я мала кохану людину. Ми обидва працювали у свято і навіть не бачились, хоча зробили невеликі сюрпризи і зустрілися згодом у ресторані. Я думаю, що любити і робити приємні речі варто щодня, а не обмежуватися бенкетом раз на рік. Важко уявити, як багато заробляють у цей день флористи, ресторани і кінотеатри. Задуматися тільки, скільки псевдознижок і спеціальних наборів подарунків компанії роблять саме до Дня закоханих. Мені здається, що це свято навіть більше нав’язане метушнею, аніж сенсом. Я ніколи не заздрила тим, хто на весь світ «кричить» про букети й подарунки. Мене скоріше дратувала кількість однотипних бумерангів з червоними трояндами або ж історії тих, хто безмежно страждає від самотності у «таке важливе» свято. Я би побажала парам закоханих цінувати одне одного ще більше, а самотнім – не шукати любові, бо вона має бути спершу всередині кожного, а в слушний день обов’язково зустрінеться».

Реклама

Юлія Довгайчук

julia«День Святого Валентина – це нейтральне свято для мене. Я не святкую його, і мені не дуже імпонують «всюдисущі» прикраси у громадських закладах. Тішать лише закохані навколо люди. Добре було б, якби вони були такими щодня. На жаль чи на щастя, у цей день я завжди без пари, тож іще не випадало нагоди святкувати День Валентина з кимось. Я звикла багато речей сприймати символічно, трохи по-філософськи, тож якщо хтось закоханий у себе, у життя, у місто – то можна влаштувати собі свято 14 лютого і без пари! Пригадую шкільні роки, коли ми з подругами обмінювалися валентинками в цей день, а потім підраховували, у кого їх більше. Думаю, вітати зі святом можна всіх. Я закликаю до раціонального споживання продуктів і послуг, які нам пропонують у цей день. Якби я дарувала подарунок, то це точно було б щось пов’язане з емоцією. Матеріальні речі часто втрачають свій сенс, зношуються чи забуваються, а емоція стає гарним спогадом. Я пораджу закоханим і людям без пари робити усе за покликом серця. Якщо хочеться «кіношної» романтики, то влаштувати її собі. Якщо хочеться сховатися від метушливого міста на День Валентина, то тікати у подорож. Можете не святкувати свято, якщо воно вам здається беззмістовним, але не тому, що це вже не модно. Не варто вважати наявність пари обов’язковим елементом життя. Похваліть себе, потіште смаколиком чи новою книгою в цей день. Адже саме любов до себе породжує любов до інших».

Валерій Ярощук

yaroshchuk«14 лютого являє собою суміш розчарування для одиноких і зобов’язання для пар. Часто це свято, яке святкують лише люди, у яких є друга половинка. Так склалося, що День Святого Валентина не для тих, хто хоче знайти кохання, а для тих, хто його вже має. Хлопці без пари, можуть «потролити» своїх друзів, у яких є дівчина, що їм доведеться витрачатися. Я так само не святкував День усіх закоханих до того, як у мене з’явилася дівчина. Зараз це чудовий день, щоб зустрітися, обмінятися подарунками і провести час разом. Якщо в цей день у тебе немає коханої людини, то не варто святкувати його аби з ким, тільки б не залишатися самому. Але якщо є дівчина, яка тобі подобається, але якій ти боїшся зізнатися у своїх почуттях, то саме 14 лютого може стати днем, коли варто зробити перший крок і запросити її на побачення».

Поліна Боженко

polina«До Дня Святого Валентина я ставлюсь абсолютно позитивно, адже будь-яке свято – це додатковий привід нагадати про свою любов коханій людині або зустрітися з рідними. Раніше ми з хлопцем не святкували цей день, хоча зустрічаємося вже 5 років. Він не розумів, який у цьому сенс, адже 14 лютого завжди все дорожче, а людей в кафе та ресторанах більше. Але одного року ми сходили на концерт, організований Svitlo Concert, і зрозуміли, що це було нашим найкращим рішенням. Там була обмежена кількість місць, не дуже людно і ми просто насолоджувалися класичною музикою. Я не потребую жодних подарунків від свого хлопця, адже в цей день вони досить дорогі. Краще їх дарувати без приводу або в дні, як-от річниця або день народження. Для мене стосунки – це щось дуже особисте, тому я не висвітлюю їх у соціальних мережах. Але я не бачу нічого поганого в тому, щоб виставити фото в сторіз для того, щоб запам’ятати цей момент. Головне – тим, хто це робить, не перетворювати свято в змагання «Подивіться, який у мене букет і що мені подарував коханий». А тим, хто переглядає, – в жодному разі не почуватися неповноцінними, якщо ви не отримали подарунок або у вас немає другої половинки. Якщо ви не хочете бути самі в цей день, то можете взяти подругу, маму і піти на концерт або подивитися фільм про кохання вдома. Щоб любити когось, не обов’язково бути у стосунках. День Святого Валентина – це свято кохання, а це почуття прекрасне і його варто святкувати».

Іра Верещак

ira«Зізнаюсь чесно, не люблю святкувати те, що дуже нав’язано, але все-таки це миле свято. І якби це був офіційний вихідний, то полюбила би його ще більше. Магазини починають готуватися до Дня Святого Валентина вже за місяць, але я все одно «умудряюсь» про нього забути. Мене засмучує, що продавці пропонують велику кількість непотрібних речей, які важко потім утилізувати. Тому потрібно свідомо святкувати, з розумінням ставитися до самотніх, і не кривляти солодкі парочки. Та все-таки незалежно від того, у парі ви чи ні, День усіх закоханих відсвяткувати потрібно. Це нагода нагадати коханому/коханій, рідним та найближчим друзям, наскільки вони важливі для вас. Обійняти, принести какао і подарувати те, що вони давно хотіли».

denys

Денис Мілевський

«Я позитивно ставлюся до Дня Святого Валентина. Але я вважаю, що це свято лише для закоханих. Коли у мене не було стосунків, я його не святкував. Зараз у цей день ми йдемо на побачення з моєю другою половинкою і даруємо подарунки одне одному. Вони не коштують дорого, близько 5–10 доларів. Компанії та маркетологи завжди використовують календарні дні та іноді це штучно збільшує вплив свята. Неважливо, як ви ставитеся до Дня всіх закоханих: святкуєте чи ні. Головне – послідовно будувати стосунки».

Анна Чубатюк

anna«Мені подобається День Святого Валентина. Для мене це свято любові. А вона існує не тільки між чоловіком і жінкою, а й між друзями, батьками та дітьми, рідними. Цей день може бути одним із приводів нагадати, як сильно ви цінуєте важливих для вас людей. Це не зовсім серйозне свято, але воно має свій шанс існувати. Мені здається, що це стереотип – не святкувати 14 лютого, якщо у вас немає хлопця чи дівчини. У вашому оточені обов’язково знайдуться люди, яких ви любите і захочете привітати. Якщо ж ви страждаєте, що у вас немає пари, потрібно пам’ятати, що на все свій час. Стосунки з’являться тоді, коли вони будуть вам потрібні. Сприймайте День Святого Валентина як нагадування про те, що щось прекрасне чекає на вас попереду».

Валентина Калайда

v.kalaida«Я обожнюю такі свята, як День Святого Валентина. Адже це не як день народження, коли ти практично єдина(-ий) маєш, що святкувати. Люди мають інакший вигляд, вони щасливі, усміхнені. Приємно навіть у громадському транспорті їхати. Ще до стосунків з хлопцем я не мала нічого проти 14 лютого. Лише у років 14 – 15 мені кортіло вже проводити це свято з коханим, але треба було трохи почекати, щоб його зустріти. Я вітаю з Днем Святого Валентина не тільки хлопця, а й своїх близьких, членів родини і подруг. Це свято – гарний привід нагадати про любов і повагу до них. Раніше я любила святкувати цей день із кимось із подруг і вдома зі своїми найближчими жінками (мама, молодша сестричка та бабуся). Must be added для атмосфери – кіно про кохання. Зараз у цей день ми з коханою людиною проводимо час разом – ходимо в кіно або на виставку, вечеряємо в гарному закладі, обмінюємося подарунками, які хотіли отримати. Усім закоханим я пораджу ставитися до цього свята так, як їм подобається, але не популяризувати думку про його нікчемність, адже у кожного своє ставлення. Любіть і не забувайте про це говорити».

Валентин Гуц

valentyn«Для мене День Святого Валентина – це важливе свято. Я ж Валентин. Якщо у мене є дівчина – я запрошую її на романтичну вечерю, якщо немає – йду в спортзал. Як святкувати цей день і чи дарувати подарунки – особиста справа кожного. Якщо у вас є фінансова можливість – тоді це має сенс. Немає – подаруйте собі одне одного і насолоджуйтесь. Щоб менше зациклюватися на цьому дні, коли всі парочки йдуть на побачення, займіться спортом».

Настя Пуха

story«Я справді кайфую від Дня Святого Валентина. Але не від цих усіх метафанних штук у вигляді сердечок та ангелочків, а саме від емоцій і почуттів. У мене ніколи не було хлопця, і я реально згадую про це тільки 14 лютого. Тож коли всі починають постити свої лав-сторі в Instagram, я будую план захвату хоч би якогось хлопця, щоб у мене теж було так. Жартую, звичайно, але саме в цей день розумієш, чого тобі не вистачає. Проте я ніколи не нию подружкам чи плачусь у подушку. Як сильна і незалежна святкую сама. Вмикаю романтичну комедію або Титанік, купую «спешл-едішн» улюблених цукерок і насолоджуюся вишуканою вечерею. У цей день завжди зі мною я і моя любов до себе. Це так кльово, завжди святкуємо вдвох! Якщо у вас є пара, то 14 лютого – це класний привід ще раз сказати «Я тебе люблю», запросити на прогулянку чи подарувати подарунок. Але це не має бути якась суперважлива штука для його машини або її довгоочікувана сумочка. Це може бути щось маленьке. Головне – щоб ви обоє розуміли цінність речі. Поділюся своїм планом цьогорічного свята: подружка/друг + піца + класний фільм = любов. Можете вийти кудись у бар, познайомитися з кимось, потанцювати та просто відволіктися. Ну а якщо все вже дуже погано – клуб хейтерів своїх колишніх і Дня Святого Валентина завжди до ваших послуг. Головне – зрозуміти, що навіть і без другої половинки ви щасливі. Щасливі, бо класні. Класного свята!»

Нехай День Святого Валентина стане для тебе просто приємним святом: без зобов’язань, стереотипів або депресивних думок. Якщо поруч із тобою саме та людина, яка тобі підходить, – ви точно знайдете час одне для одного та знатимете, як провести романтичний вечір. Якщо ж у тебе зараз немає коханої людини – 14 лютого не повинно викликати у тебе негативних емоцій. Пам’ятай, що краще попереду. Бажаємо всім гарного свята. Люби і кохай!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus