Чого вдалося досягти?

об'єктив

Мій 40-денний марафон із краудфандингу завершився. Тепер можна спокійно видихнути й підсумувати пройдений шлях.

На що вистачить зібраних коштів

За час кампанії на спільнокошті вдалося зібрати 2 121 $ (враховуючи готівку) із запланованих 7 847 $. Для мене пріоритним є обладнання, оскільки омріяне навчання – технічне (дивно це чути від себе − гуманітарія до кісток). Саме тому отримані кошти витрачу на об’єктив до фотокамери, маленьку відеокамеру, щоб робити відеоблоги, студентський внесок, за який безкоштовно отримаю всі необхідні програми, і страховку, без якої не зможу оформити прописку.

Кошти на проживання та ноутбук буду шукати по ходу справи. Майстер слова Пауло Коельо казав: «Якщо ти дійсно чогось хочеш, увесь Всесвіт допомагає тобі цього досягти». У моєму випадку це Бог.

фото_2_(For-Ira-_станом_на_03_09)

Реклама

Поради майбутнім краудфандерам

У фінішному блозі хочу відповісти на запитання про спільнокошт, які надходили від читачів «Студвею».

Як отримати гроші в Україні, якщо  немає змоги отримати переказ через PayPal?

Для цього є кілька варіантів:

  1. Шукайте платформу, яка зможе вам перерахувати кошти через SWIFT-переказ (banktransfer). Для цього потрібно відкрити в банку валютний рахунок (у ПриватБанку він називається «розрахунковий») у тій валюті, в якій будете збирати кошти. За SWIFT-переказ у ПриватБанку з вас візьмуть 0,5% від суми переказу + 12 $ по курсу НБУ. Це багато, та краще, ніж нічого.
  2. Знайдіть друга, в якого є банківський рахунок за кордоном, на якому відкритий PayPal. Перевірити сервіси, які доступні для окремої країни, можна на офіційному сайті платіжної системи.
  3. Якщо у ваших планах виїзд за кордон, вам доведеться відкривати банківський рахунок на місці. Маючи його у Європі чи США, ви зможете підключити рахунок до картки PayPal і зробити запит на такий переказ.

Чи залишаються в тебе зібрані кошти, якщо ти збереш не всю суму?

Так, у мене залишаються всі пожертви. На FundDreamer існує тільки такий спосіб збору грошей, на Indiegogo є й інші. Уважно читайте F.A.Q. Усі краудфандингові сайти спочатку зберігають кошти в себе, а потім переказують їх вам на вимогу.

Я давно мрію про освіту за кордоном, але не маю необхідних коштів. Чи варто спробувати спільнокошт?

Спробувати завжди варто. Для українських студентів це може стати новим джерелом доходу і надзвичайно корисною навичкою. Я хочу, аби щомісячні внески у чиюсь освіту стали звичною справою. Мені сумно бачити, як нова настільна гра збирає на Kickstarter сотні тисяч доларів за лічені дні, а наші студенти місяцями збирають по копійчині на навчання у престижних університетах. Тому заохочую вас підтримати Миколу і Лізу, які також збирають кошти на освіту.

Подяка

Щиро дякую команді «Студвею», яка щодня працює для того, аби зробити сірі будні українського студента легшими та цікавішими, і всім читачам – за підтримку та підбадьорення. Дуже скоро розпочнеться новий етап у моєму житті, який раніше я могла лише уявляти. Досвідом ділитимуся з вами у своєму блозі.

Упевнено прямуйте до своєї мети і навіть тоді, коли не вдається щось, не зупиняйтеся, бо насправді інших варіантів не існує. Підтримуйте людей навколо, які мають мрії, і ви знайдете у собі сили реалізовувати власні.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus