Усе необхідне, щоб вивчити японську

japan2

Інтернет-ресурси, словники, онлайн-курси, підручники та YouTube-канали для вивчення японської мови

Японська входить до найважчих мов для вивчення, що не дивно: вона має аж чотири абетки, для вивчення яких потрібно витратити понад дві тисячі годин. Ця мова ізольована – не пов’язана за походженням із жодною іншою мовою у світі, що також створює додаткові складнощі для вивчення.

Статус японської є особливим: вона не визнана державною в Японії, хоча входить до десятки найпоширеніших у світі. Якщо ти все ж бажаєш опанувати цю непросту мову, лови й зберігай добірку різноманітних ресурсів, які допоможуть вивчити японську самостійно.

Інтернет-ресурси

Японский язык. Дуже простий за своїм функціоналом сайт, який містить правила з граматики, вправи, тести, прописи, навчальні матеріали від репетитора Давида Гриценка й картки для вивчення кандзі – ієрогліфічного письма японської мови.

Japanese Ammo. Англомовний блог репетиторки Міси Сенсей. Тут є поради для вивчення японської, ресурси й статті. Останнє оновлення на сайті з’явилося майже рік тому, однак усі матеріали й відео доступні для використання.

Japanese Language Proficiency Test. Офіційний сайт Кваліфікаційного іспиту на знання японської мови, який призначений для іноземців. Корисний для всіх, хто вивчає японську й планує складати вказаний тест.

На цьому порталі можна знайти завдання для іспиту, питання чотирьох рівнів складності й лінки на словник і вищі школи Японії.

Krakozyabr. На сайті є теорія та завдання з граматики, лексика й фразеологія, добірка підручників, збірник тестів, матеріали з письма, тексти для читання і словник – максимальна кількість матеріалів для вивчення японської.

Minna no Nihongo. Ще один сайт для підготовки до іспиту. Тут є онлайн-уроки японської, блоки вправ для вивчення японських ієрогліфів, зразки тестів, книги, телебачення та аніме в онлайн.

NHK World – Japan. Уроки японської на радіоканалі NHK, який також можна слухати в онлайн. Тут багато навчальних матеріалів, подкастів та вправ на аудіювання.

The JLPT Study Page. Об’ємний збірник тестів для складання Кваліфікаційного іспиту на знання японської мови. До нього входять завдання для перевірки різних навичок від рівня N2 до N5, які використовувалися в тесті, починаючи з 1992 року.

japan1

Реклама

Словники

«Японсько-український словник», І. Бондаренко, Ю. Бондар. Сучасний словник з понад 15 000 найуживаніших японських слів і словосполучень. Книга також містить синоніми, сталі словосполучення, фрази-кліше, штампи мовленнєвого етикету.

Яркси. Японсько-російський онлайн-перекладач. Тут можна вивчати ієрогліфи й закріплювати знання за допомогою вправ.

Warodai. Ще один японсько-російський онлайн-перекладач, значно простіший за попередній. Крім самого перекладу, словник пропонує лексичні значення й приклади вживання слів у контексті.

Jisho. Англійсько-японський словник, у якому можна малювати ієрогліфи, шукати їх за допомогою голосового вводу, а також ознайомлюватись із прикладами з граматики в режимі Sentences.

Онлайн-курси

Добірка від Alison. П’ять онлайн-курсів пропонують опрацювати теми з базової та розмовної японської, типові фрази, часи, частини мови й основи ієрогліфів. Користуватися курсами можна безкоштовно, за сертифікат про успішне закінчення курсів доведеться заплатити.

Online Japanese N5 Course (All 15 lessons). Об’ємний курс із 15 уроків, які загалом тривають 21 годину. Кожне заняття містить до двадцяти коротких тематичних лекцій, у яких пропонують вивчати лексику, граматичні правила тощо.

До речі, платформа Udemy пропонує понад сто подібних онлайн-курсів. Вартість кожного з них становить приблизно 20 $. За ці гроші можна знайти різні напрями підготовки: ефективне опанування мови, бойові мистецтва, національна кухня та культура Японії тощо.

Japanese Culture and Language. Програма передбачає ознайомлення з країною та покращення мовних навичок. Курс уже розпочався, однак триватиме протягом двох з половиною місяців, тож можна ще встигнути зареєструватися.

Japanese Pronunciation for Communication. За допомогою різноманітних технік викладачі курсу обіцяють покращити вимову, акцент та інтонацію твоєї розмовної японської.

Duolingo. Добре відома нам з тобою платформа поки що не тішить великими можливостями для вивчення іноземних мов українцями. Однак для англомовних тут відкриті майже всі двері, зокрема й до базової японської.

Memrise. Тематична лексика, розбір граматики, словники, підручники – вибирай програму до душі й розпочинай вивчення японської.

japan3

Підручники

«Базова граматика японської мови», В. Мігдальська, О. Мігдальський. Короткий граматичний довідник. Автори приділяють увагу питанням синтаксису, а саме – правильній побудові речень японською.

«Сучасна японська літературна мова», Т. Комарницька, К. Комісаров. У підручнику детально розглядаються три складники японської: фонетичний, лексичний та граматичний. Також у книзі пояснюють особливості письма, фразеології та стилістики мови.

«Японська мова в малюнках», О. Доріченко. Кишеньковий розмовник із кольоровими ілюстраціями, створений для широкого кола користувачів.

«Читаем, пишем, говорим по-японски», Е. Стругова, Н. Шефтелевич. Книга містить основи японського письма, фонетики й граматики. Вправи спрямовані на розвиток навичок усного мовлення.

YouTube-канали

Японский язык со Светланой Бычковой. Підписники знайдуть тут поради щодо вивчення мови й базові міні-курси від авторки каналу.

JapanesePod101. Канал містить більш ніж тисячу відео з японської: лайфхаки, поради для початківців, лексика, граматика, вправи… Тут є навіть ролики для вивчення мови уві сні!

Nihonbu. Канал українського клубу любителів японської тільки починає наповнюватись, тому радимо підписатися на оновлення.

Nihongo no mori. Добірка відео від японської молоді. Канал стане в пригоді тим, хто вже має базові мовні навички.

Venasera.ru | Япония и японский язык. Окрім матеріалів для вивчення японської, автор каналу ділиться відео зі своїх подорожей країною, бере інтерв’ю в цікавих японців та розповідає про національну кухню.

Ділися враженнями від вивчення японської та коментуй ресурси, які ми рекомендуємо початківцям. Також будемо раді твоїм порадам і корисним лінкам. Успіхів!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus