Мотивація та резюме для волонтера

януш2

Після розповіді про те, як я потрапила на річний волонтерський проект у Німеччину, від читачів «Студвею» посипалися запитання щодо заповнення аплікаційної форми на проект і написання мотиваційного листа – ключових факторів при виборі добровольця. Я зібрала кілька порад щодо вдалого резюме та мотивації, що можуть збільшити шанси стати європейським волонтером.

Більшість організацій вимагають від майбутнього волонтера 2 початкових документи – резюме та мотиваційний лист. Додатково вам можуть надіслати аплікаційну форму з чіткими запитаннями про ваші наміри поїхати на ЄВС. Це наче спрощує завдання, проте не дає шансу сказати більше, ніж пропонується. Ще однією, кінцевою процедурою, може бути скайп-співбесіда, яка вирішує все. У мене не було ані аплікаційної форми, ані онлайн-співбесіди. Усе, що я хотіла розповісти про себе, вмістилося у 3 сторінках. 2 з них – резюме, ще 1 – мотиваційний лист.

Резюме для волонтера

Моє резюме виглядало практично так само, як те, що я надсилала роботодавцям. Особиста інформація, освіта, досвід, знання мов… Зі стандартними пунктами ви можете ознайомитися в матеріалі «Студвею» про особливості написання CV для закордону. Важливою складовою резюме для волонтерських проектів є детальний опис досвіду добровільної праці. Для цього виділіть окремий розділ, де вкажіть роки і вид діяльності. Я згадувала міжнародні волонтерські табори і тренінги, у яких брала участь. Якщо ви подібного не відвідували – опишіть, де і як волонтерили в Україні. Обов’язково додайте до резюме фото і правильні контактні дані. Якщо вас приймуть на проект, саме цю інформацію використовуватимуть в усіх наступних документах.

януш1

Реклама

Мотивація: поради від європейських добровольців

Найкраща мотивація на волонтерський проект – це простий, відвертий лист, де ви доступно пояснюєте, чому хочете стати добровольцем, чому обрали саме цю країну і (найголовніше) яку користь дасте й отримаєте від обраної діяльності. Якщо, скажімо, волонтерство передбачає роботу з дітьми, опишіть, як ви любите з ними працювати і які методики використовуєте.

Моя мотивація була банальною, і це спрацювало. Перше – інтернаціональний досвід у соціальній сфері, друге – вивчення та практика мови, третє – міжкультурний обмін. Якщо ви вже писали десятки подібних мотиваційних листів – зупиніться і зробіть щось оригінальне. Наприклад, зніміть коротке відео, де розкажіть/покажіть своє бажання поїхати на проект.

Я розпитала в інших ЄВС-волонтерів, про що вони писали у своїй мотивації і що робити, аби заявка була успішною.

януш2Аня, екс-волонтерка в Німеччині: «Насправді вже сам опис проекту може бути основною частиною вашої мотивації. Тому уважно перечитайте його кілька разів – маркером виділіть основні завдання, які ставлять перед волонтером, і подумайте: які риси характеру, який досвід і знання допоможуть вам успішно виконувати ці завдання? Будьте послідовними і свідомими. Не варто шукати універсальної формули формулювання мотивації для участі в ЄВС – це неможливо з точки зору кількості проектів, їх тематики, особливостей роботи приймаючих організацій, їх досвіду, очікувань і, звісно, культурних особливостей країн, які приймають учасників.

Мотиваційний лист, який складається із 3 речень, – це погано, але не варто захоплюватися – 2 сторінки 12 шрифтом точно буде забагато. Ідеально – 1 сторінка змістовного, грамотно й акуратно оформленого тексту. І ще – не варто писати там свою біографію – достатньо коротко представитись у першому абзаці.

Дотримуйтеся вимог, вказаних в описі проекту, і подавайте ті додатки, які зазначені в реєстраційному переліку, – далеко не завжди кількість означає якість».

Ірина, екс-волонтерка в Литві: «У резюме максимально розпишіть попередній робочий і волонтерський досвід, опишіть, що вже вмієте робити і чого б хотіли навчитися. Мотиваційний лист слід писати максимально щиро та правдиво. Розкажіть, чому вас зацікавила саме ця країна і конкретна програма. А ще дайте відповіді на запитання, що ви готові робити на проекті, чим плануєте займатись опісля та як волонтерство може допомогти активній громадській позиції вдома. Формат – максимальна деталізація, але без водички».

Фото: Оксана Януш.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus