Які мови вчити, аби бути впевненим на ринку праці?

вулиця

Одним із факторів самореалізації в сучасному світі є вільне володіння іноземною мовою. Скажімо, знання з англійської, німецької чи іспанської, що перевищують шкільний курс, можуть стати вирішальними у кар’єрному плані. Тому важливо обрати ту мову, яка суттєво підвищить ваші професійні можливості.

Сьогодні у світі нараховується приблизно 7 000 різних «lingua». Навіть найкрутішому поліглоту не вдасться опанувати їх усі. Однак більшість із цих мов використовується відносно невеликою кількістю мовців. Інша справа − так звані «імперські мови». Саме на них перш за все слід звернути увагу, якщо ви задумуєтеся про вивчення іноземної. Під поняттям «імперська мова» мається на увазі її інвестиційна привабливість.

Протягом багатьох років показником, який використовувався для демонстрації того, що зараз називають економічною привабливістю, була кількість людей, які розмовляють цією мовою. За цим показником 1 місце займають китайці. Ось яку статистику наводить журнал «Мосты»: «Наріччя «мандарин» китайської мови − найпоширеніша мова у світі, нею спілкуються більше 885 млн осіб. Іспанська займає 2 місце (332 млн), англійська − 3 (322 млн). Мова бенгалі – 4».

Але чи є китайська інвестиційно привабливою? Як показують цифри, ця мова перш за все цікава самим китайцям. 5 липня 2006 року радіо Китаю з гордістю повідомило, що у світі зростає кількість людей, які вивчають наріччя «мандарин». Ця цифра, виявляється, уже сягає 30 млн. Водночас англійську у країні вивчають 200 млн жителів. Тож можна стверджувати, що кількість носіїв не є головним показником інвестиційної привабливості.

Ключовим фактором мовної ситуації є економіка: менша частина людей вчить мови через кохання до мистецтва. А більша − займається цим через фінансову чи кар’єрну необхідність. Сучасними міжнародними «lingua franca», які суттєво збільшать ваш шанс на успіх, вважаються такі:

Ранг

Мова Рідна Друга Загальна кількість носіїв

1

англійська 340 млн до 1 млрд до 1 340 млн

2

іспанська 322 млн до 80 млн до 400 млн
3 арабська 240 млн до 40 млн

до 280 млн

4 російська     145 млн     до 110 млн

до 255 млн

5 німецька 210 млн до 80 млн

до 200 млн

Опираючись на дані в таблиці, можна визначити, на які мови  перш за все слід звернути увагу, коли ви стоїте перед непростим вибором. Підійдіть до цього процесу відповідально: вивчіть галузь, у якій плануєте працювати, та простежте, які мови в ній мають попит.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus