29 вересня за новоюліанським календарем православні та греко-католики вшановують пам’ять преподобного Киріяка Самітника. Раніше його святкували 12 жовтня, але зміни в календарі змістили дату.
Як повідомляє Studway з посиланням на «Тelegraf», Киріяк народився в родині пресвітера та ще з юних років служив у церкві як читець. У 18 років вирушив до Єрусалиму, де відвідував святі місця та проживав у монастирі. Саме там він постригся в ченці та розпочав своє духовне життя, продовживши служіння в монастирі на річці Йордан. У 37 років Киріяк був висвячений у диякони, а згодом і в пресвітери. Однак, його подвижницьке життя не зупинилося – у віці 70 років він обрав шлях самітника й пішов жити в пустелю, де провів останні роки життя. Помер Киріяк у віці 109 років. За легендами, його молитви могли викликати дощі, що було великим благословенням для людей того часу.
Традиції та прикмети 29 вересня
У давнину цей день був особливим для мисливців, які відзначали своє професійне свято. Головним завданням було вполювати «іменинного» зайця, якого потім готували до святкової трапези. За традицією, свіжу дичину подавали на стіл, де частували сиріт та бідних. Це був спосіб об’єднати громаду та допомогти потребуючим. Щодо природних прикмет, поява пізніх грибів у лісі віщувала затяжну осінь. Якщо 29 вересня гримів грім, це означало, що зима буде сніжною. А вечірній туман був ознакою, що заморозки ще не настануть.
Що не можна робити 29 вересня
– Підбирати чужі гроші – до фінансових труднощів.
– Позичати кошти – з ними може піти й удача.
– Обговорювати свого чоловіка чи дружину – це може викликати непорозуміння в родині.
– Ворожити на кохання – можна накликати самотність.
Інші свята 29 вересня
– Всесвітній день серця
– Міжнародний день глухих
– День отоларинголога
– Всесвітній день рік
– Міжнародний день боротьби з продовольчими втратами та харчовими відходами
Також сьогодні святкують День ангела Івана (Іоанна) та Феофана.
Нагадаємо, ми раніше розповідали прикмети про розбитий посуд: коли боятися, а коли радіти.