Як зробити Україну країною підприємців?

SUN_3597_sverdelov

YEP

Щоб зробити Україну інноваційною і залучити інвестиції, потрібно спочатку створити інфраструктуру з підтримки підприємництва та відповідні освітні програми.
Формувати підприємницьке мислення у нас навчають у школі, а в університетах студенти самі починають створювати власні стартапи.
Ці стартапи – це перші кроки, які допоможуть перетворити Україну на країну підприємців.

В Україні є історії успіху, на які можна рівнятися. Наприклад, стартап Elomia, заснований студентами та випускниками Харківського політехнічного університету, створив бота-психолога, що оперативно допомагає людям з депресією та тривогою.

Ще одні харків’яни, IOON, розробили пристрій, який перетворює воду на антисептик.

Cервіс для автоматичного підбору подарунків GiftHub започаткували студенти Київського національного університету. Зараз цей сервіс відомий у всьому світі.

Створенню цих стартапів сприяє не лише інноваційне мислення та бажання працювати, але й стартап-середовищі, в якому вони зростають.

Де в Україні розвивають стартапи?

Українські стартапи на будь-якій стадії розвитку можуть взяти участь в хакатонах, подати заявку в закордонний бізнес-інкубатор, знайти україномовну акселераційну або інкубаційну програму.

Одним із місць, з яких можуть починати студенти-підприємці – це університети. Саме там починають з’являтися програми для стартапів на ранній стадії розвитку.

Наприклад, мережа бізнес-інкубаторів YEP, що охоплює близько 20 вишів, інкубатори КНУ ім. Шевченка, КПІ ім. Сікорського чи Центр підприємництва УКУ.

Де навчають студентів-підприємців?

Щоб навчитися створювати стартапи, для українських студентів відкрили «Підприємницький університет».

Його організатори – бізнес-інкубатор YEР, Міністерство цифрової трансформації, Дія.Бізнес, МОН, Український фонд стартапів за підтримки програми USAID «Конкурентноспроможна економіка України».

Перший етап проекту стартував у вересні 2020 – в усіх університетах, які долучилися до програми почали викладати курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами».

Його програму протягом кількох місяців розробляла команда YEP із залученням експертів з українських акселераторів та іноземних партнерів із Естонії, Ізраїлю, Нідерландів та США.

Щодватижні викладачі проходили вебінари, на яких з авторами курсу детально розбирали лекції, а потім викладали їх студентам.

До програми долучилися 64 заклади вищої освіти та 3000. Вони назвали програму однією з найкорисніших у вишах. Деякі студенти навіть вирішили почати власну справу.

Для них організували конкурс університетських стартапів, фінал якого відбувся на початку лютого. Навесні до проекту планують долучитися ще близько 30 вишів.

З чого почати розвивати підприємництво в Україні?

Зараз студентські стартапи існують завдяки наполегливості студентів, які самі шукають можливості для розвитку.

Академічні бізнес-інкубатори та ініціативи, на зразок «Підприємницького університету» створюють для тих, хто ще не знає, як і з чого почати власну справу.

Ці програми будуть корисними навіть для тих студентів, які не планують у майбутньому запускати стартап.

Адже гнучке мислення, ефективна комунікація, грамотне планування та менеджмент знадобляться у будь-якій професії, допоможуть студентам стати затребуваними на ринку.

Як побудувати країну підприємців? Варто почати розвивати стартап-культуру в університетах та започатковувати тренд на молодіжне підприємництво.

Перший крок – долучитися до ініціативи «Підприємницький університет», дізнатися про яку можна на сайті YEP.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus