Хоча планувати поїздку заздалегідь завжди вигідніше, не всім вдається придбати тур до травня. Після цієї дати зазвичай зникають знижки та діють стандартні ціни.
Як повідомляє Studway з посиланням на сайт «РБК-Україна», експерти з туризма поділилися корисними порадами, які допоможуть витратити менше, але все ж поїхати на відпочинок без втрат для бюджету.
1. Вибирайте нетуристичні напрямки
Найпопулярніші курорти завжди дорожчі – там високі ціни на житло, харчування і навіть каву. Краще віддати перевагу менш розрекламованим, але автентичним містечкам. Це не тільки заощадить гроші, а й дозволить насолодитися тишею. До того ж, якщо місце стало «модним» серед блогерів – чекайте підняття цін і напливу мандрівників.
2. Розгляньте вильоти з інших країн
Іноді тур з сусідньої держави обходиться значно дешевше. Наприклад, авіакомпанія SkyUp літає з Кишинева і такий варіант може бути економічно вигіднішим. Для подорожей до Іспанії часто вигідніше летіти з Польщі.
3. Слідкуйте за гарячими пропозиціями
Перед самим вильотом деякі туроператори знижують вартість чартерних рейсів. Але це не стосується регулярних рейсів. Такий варіант ідеальний для невеликої кількості туристів, адже кількість місць обмежена.
4. Нові готелі – знижки на старті
Готелі, які лише почали роботу, часто пропонують акції – знижки від 10% до 30% на перший сезон. Так, можливі деякі організаційні нюанси, зате це шанс відпочити дешевше.
5. Уважно читайте умови проживання
Деякі готелі пропонують безкоштовні вечері або проживання для дітей. Іноді діє пропозиція «6+1» – сьома ніч безкоштовна. Не полінуйтеся дослідити спецумови перед бронюванням.
6. Підписуйтеся на розсилки та працюйте з турагентом
Слідкувати за акціями самостійно – добре, але ще краще – довірити це професіоналу. Повідомте агенту свій бюджет і побажання – він відфільтрує найвигідніші варіанти.
7. Подорожуйте не самі
Ціни на одномісне проживання майже не відрізняються від двомісного. Якщо знайдете попутника – заощадите. Для родин вигідно об’єднуватись: наприклад, дві мами з дітьми можуть зняти один великий номер.
8. Безкоштовні екскурсії
Є сервіси на кшталт Free Walking Tours, де місцеві жителі проводять безкоштовні прогулянки. Це економно і дає змогу побачити місто очима тих, хто там живе.
9. Обирайте міжсезоння
У червні та вересні ціни нижчі, ніж у розпал літа. До того ж, у вересні приємна погода та менше туристів, а море ще тепле. Серпень – пік цін і натовпу.
10. Відпочинок не обов’язково має бути морським
Можливо, вам підійде відпустка в горах, у санаторії або етнотур в українське село. Вибирайте не «інстаграмну» моду, а те, що справді вас надихає.
11. Подорожуйте в групі
Групові тури часто мають привабливі ціни завдяки знижкам від готелів для організаторів. А ще це шанс знайти нових друзів і попутників.
12. Зверніть увагу на автобусні тури
Автобусні мандрівки дозволяють уникнути витрат на авіапереліт. Туроператори мають вигідні маршрути з українських міст до Болгарії, Туреччини, Італії, Хорватії та інших країн. Якщо підготуватися, поїздка буде комфортною.
13.Будьте уважні: остерігайтеся шахраїв
Занадто приваблива ціна – це привід насторожитися. Не вносьте передплату без договору. Завдяки сервісам на кшталт «Дія» чи «Приват24», укладення договору онлайн стало простим і безпечним.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про самостійну подорож за кордон: 6 кроків до незабутньої пригоди.